اخبار


دفتر امور شهری و شوراهای استانداری یزد رتبه اول کشور را کسب کرد

2023 09 25
 براساس گزارش سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، دفتر امور شهری و شوراهای استانداری یزد در بررسی عملکرد سال 1401، موفق به کسب رتبه اول کشور شد.

جلسه توجیهی و هماهنگی نمایشگاه توانمندی و ظرفیت‌های روستایی و عشایری استان یزد

2023 09 25
✍️به گزارش روابط عمومی دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری یزد،  نشست هماهنگی پنجمین نمایشگاه توانمندی و ظرفیت‌های روستایی و عشایری کشور به ریاست مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری یزد با حضور غرفه داران در سالن زنده یاد حمیدیا استانداری برگزار گردید. 🔹گفتنی است این نمایشگاه در تاریخ ۱۲ الی ۱۸ مهرماه در مصلی امام خمینی(ره) تهران برگزار...

بازدید معاون عمرانی استاندار از برخی پروژه شهرستان بهاباد

2023 09 25
 معاون عمرانی استاندار از برخی پروژه شهرستان بهاباد بازدید کرد.
معاون عمرانی در یازدهمین جلسه کارگروه انرژی :

بهره وری بهترین راه برای مدیریت ناترازی انرژی است

2023 09 24
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار در یازدهمین جلسه کارگروه انرژی با اشاره به انتخاب استان یزد به عنوان استان پایلوت در حوزه بهره وری کشور اظهار داشت: مدیریت مصرف در بخش های مختلف به نسبت سرانه جهانی بالاست و با مدیریت بهینه مصرف می توان از ناترازی انرژی عبور کرد.

دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری یزد مجدداً پس از بررسی اعتراضات و ابلاغ امتیاز نهایی سنجش تعامل سال ۱۴۰۱ در بین دفاتر کل کشور رتبه اول را کسب کرد

2023 09 23
✍️ به گزارش روابط عمومی دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری یزد محمدحسین طالبی مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری یزد گفت : پیرو ابلاغ امتیازات سنجش تعامل حوزه معاونت فرهنگی امور عمرانی استانداری ها با دفاتر تخصصی  سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با توجه به اعتراض تعدادی از استان ها در امتیاز شاخص های ابلاغی ، ضمن بررسی اسناد و مدارک...

پیام تبریک مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری یزد به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس

2023 09 21
مدیرکل  دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری یزد به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس پیامی صادر کرد.

✅بازدید مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری یزد به همراه مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان یزد از شهرستان مروست به منظور بررسی مسائل و مشکلات این شهرستان

2023 09 20

بررسی نحوه اجرای سهم استان یزد در برنامه کاشت یک میلیارد درخت

2023 09 20
 با توجه به ابلاغ برنامه کاشت یک میلیارد درخت در سطح کشور، در خصوص سهم استان یزد، نحوه اجرا، مناطق قابل برنامه ریزی برای اجرای این طرح، وظیفه دستگاه های مرتبط در جلسه ی به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی بحث گردید.

بررسی آخرین وضعیت جذب اعتبارات کمک های فنی و اعتباری در راستای پرداخت تسهیلات برای طرح های اشتغال زایی

2023 09 19
 در جلسه ای به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی و با حضور رئیس سازمان مدیریت و ذی حسابان دستگاه های اجرایی مربوطه، نحوه هزینه کرد اعتبارات کمک های فنی و اعتباری بررسی گردید.

در راستای بهره وري منابع آب و مديريت دانش، دومين جلسه كارگروه خشكسالي برگزار شد

2023 09 19
دومين جلسه كارگروه خشكسالي و مديريت منابع آبي برگزار شد.

معاون استاندار یزد خواستار شد؛ تامین پایدار گاز یزد از مسیرهای جایگزین در مواقع ناترازی

2023 09 17
  معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد خواستار برقراری امکان تامین پایدار گاز استان از مسیرهای فرعی انتقال شبکه ملی به ویژه در شرایط ناترازی در این بخش با توجه به صنعتی بودن استان شد.

دیدار صمیمانه مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری یزد با اقشار مختلف مردم

2023 09 17
محمدحسین طالبی؛ مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری یزد در یکشنبه های #مردم_مداری با اقشار مختلف مردم دیدار و گفتگو کرد.

مرور اقدامات انجام شده در راستای آمادگی شهر در برابر سیلاب و مرور مصوبات قبلی در جلسه شورای فنی استان

2023 09 15
  پنجمین جلسه شورای فنی استان به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی و با حضور دستگاه های عضو مطابق با آیین نامه تشکیل شد.

بازدید استانداریزد از بندها و سیل بندهای منتهی به شهرهای یزد و تفت

2023 09 14
استاندار یزد از سیل بندها و بندهای خاکی منتهی به شهر های یزد و تفت بازدید کرد و  آخرین وضعیت آن ها را مورد بررسی قرار داد.
با توجه به مشتعل شدن حریق حادثه شب گذشته در شهرک صنعتی یزد صورت پذیرفت ؛

حضور سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری یزد و مشاور و دستیار ویژه استاندار در محل این حادثه

2023 09 13
با توجه به مشتعل شدن حریق حادثه شب گذشته در شهرک صنعتی یزدمحمد حسین پارسائیان سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری یزد و  احمد آخوندی مشاور و دستیار ویژه استاندار جهت بررسی این حادثه و نظارت بر روند مهار حریق در محل حادثه حاضر شدند.

بررسی راهکارهای کاهش تخلفات ساختمانی

2023 09 13
  کارگروه پیشگیری از تخلفات ساختمانی به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی و مطابق با آیین نامه هیات وزیران تشکیل شد.

پیگیری عملیات اجرایی راه آهن بافق - ارژنگ

2023 09 12
  معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد به همراه مدیر کل راه آهن و مدیر کل راه و شهرسازی در جلسه‌ای به صورت ویدیو کنفرانس با معاون برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی در خصوص اجرای پروژه های حوزه راه آهن در مصوبات سفر ریاست جمهوری شرکت بحث و تبادل نظر کردند.

دیدار صمیمانه مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری یزد با اقشار مختلف مردم

2023 09 10
محمدحسین طالبی؛ مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری یزد در یکشنبه های #مردم_مداری با اقشار مختلف مردم دیدار و گفتگو کرد

جریان زندگی در خانه‌های مولد روستایی

2023 09 08
 معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد امروز طی سفری به شهرستان خاتم گفت: خانه‌های مولّد روستایی با ترکیب سکونت، اشتغال و تفریح، با چینشی خاص و بستری مناسب جهت تولید محصولات خانگی، بحران سکونت در روستاها را حل نموده است.

بازدید معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار از مرمت و آماده سازی موزه تار و پود

2023 09 05
  نساجی از دیر باز یکی از صنایع مشهور و کهن یزد بوده که در چند دهه قبل از خانگی به صنعتی و کارخانه های بزرگ رسیده است.

برگزاری جلسه کمیته استانی حمل و نقل دانش آموزان مدارس

2023 09 05
در آستانه ماه مهر و بازگشایی مدارس و در   راستای برنامه ریزی و هماهنگی دستگاه های متولی، دومین جلسه کمیته استانی حمل و نقل دانش آموزان مدارس به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار برگزار شد.

دیدار صمیمانه مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری یزد با اقشار مختلف مردم

2023 09 03
محمدحسین طالبی؛ مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری یزد در یکشنبه های #مردم_مداری با اقشار مختلف مردم دیدار و گفتگو کرد.

بازدید مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری یزد از مرزهای شلمچه و چذابه جهت روند خدمات به زائران امام حسین علیه السلام

2023 08 31
   

همزمان با هفته دولت و با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد؛ تعدادی از پروژه های عمرانی، صنعتی و فرهنگی اجتماعی شهرستان اشکذر به بهره‌برداری رسید

2023 08 30
 در این بازدید بیش از ۴٠ پروژه در حوزه های عمران شهری و روستایی، میراث‌ فرهنگی، مجموعه فرهنگی، یادمان و المان شهری، مخابرات و فناوری اطلاعات، صنعتی و صنایع تبدیلی کشاورزی با ارزش بیش از ۱۱ هزار میلیارد تومان در شهرستان اشکذر همزمان با هفته دولت و با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد به بهره برداری رسید.

به ریاست معاون‌ هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد: شورای اداری شهرستان اشکذر برگزار شد

2023 08 30
 جلسه شورای اداری شهرستان اشکذر به ریاست «مهندس ابوالحسینی» معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد و با حضور امام جمعه و فرماندار این شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد.
هفته دولت در شهرستان اشکذر؛

ادای احترام معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری به شهدای والامقام شهرستان اشکذر

2023 08 30
 صبح امروز  «مهندس ابوالحسینی» معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد با حضور در گلزار شهدای شهرستان اشکذر به مقام شامخ شهدای والامقام این شهرستان ادای احترام کرد.

با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد؛ آموزشگاه‌ خیری «شهید الله‌دادی» در خضرآباد به بهره‌برداری رسید

2023 08 30
  همزمان با هفته دولت و با حضور جمعی از مسئولان استان یزد، اولین آموزشگاه پویش آجر به آجر استان یزد به همت و همراهی خیر نیکوکار، زنده یاد حاج بمان میرجلیلی و همسر وی بهره برداری شد.

118 میلیارد تومان تسهیلات به خسارت دیدگان سیل پرداخت می شود

2023 08 29
مدیرکل مدیریت بحران استان در نشست هماهنگی ارائه تسهیلات به خسارت دیدگان بخش کشاورزی اظهار داشت: با پیگیری های صورت گرفته 118 میلیارد تومان تسهیلات کم بهره به خسارت دیدگان سیل مرداد ماه سال قبل اختصاص یافت که لازم است با قید فوریت نسبت به پرداخت آن به خسارت دیدگان اقدام شود.

بررسی آخرین وضعیت جذب اسناد خزانه

2023 08 28
  در جلسه ای به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی و با حضور رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و مدیرکل اقتصاد و دارایی، آخرین وضعیت جذب اعتبارات استان از جمله اسناد خزانه بررسی گردید.

ستاد استانی رویداد ملی نمایشگاه توانمندی های روستایی و عشایر کشور برگزار شد

2023 08 28
به گزارش روابط عمومی دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری یزد؛ جلسه ستاد پیگیری رویداد ملی نمایشگاه توانمندی های روستایی و عشایری کشور امروز مورخ ۶ شهریور ماه ۱۴۰۲ به ریاست محمدحسین طالبی، مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری یزد و با حضور مدیر کل امور عشایر استان یزد و معاونان دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری یزد برگزار گردید.

برگزاری مراسم تجليل از كاركنان دفتر امور شهری و شوراها

2023 08 28
 با عنايت به كسب رتبه اول دفتر امور شهری و شوراهای استانداری يزد در ارزيابی سنجش تعامل دفاتر امور شهری و شوراهاي سراسر كشور با سازمان شهرداری ها و دهياری ها، طی مراسمی توسط معاون هماهنگی امور عمرانی از كاركنان دفتر امور شهری و شوراها تجليل بعمل آمد.

برگزاری آزمون به کارگیری نیروی فنی و مالی دهیاریهای بخش مرکزی شهرستان تفت توسط دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری یزد

2023 08 27
.این آزمون در سالن زنده یاد حمیدیا استانداری یزد برگزار گردید.
هم زمان با ایام هفته دولت؛

بازدید معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد از پروژه آسفالت معابر روستاهای ده بالا و طزرجان

2023 08 27
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد با همراهی سرپرست فرمانداری تفت ، مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری یزد ، معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ، بخشدار مرکزی تفت و جمعی از مسئولان از پروژه آسفالت معابر روستاهای ده بالا و طزرجان بازدید کرد.

تاکید معاون هماهنگی امور عمرانی بر آموزش در حوزه مرمت و حفاظت بافت تاریخی

2023 08 26
در افتتاحیه مدرسه تابستانه ی حفاظت و مرمت در باغ دولت آباد، معاون هماهنگی امور عمرانی به اهمیت آموزش در حوزه مرمت و حفاظت بافت تاریخی تأکید کرد.

به مناسب روز کارمند و هفته دولت؛ تجلیل معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد از کارمندان دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری یزد

2023 08 26
 صبح امروز شنبه چهارم شهریورماه «مهندس ابوالحسینی» به مناسبت هفته دولت و به پاس قدردانی در کسب رتبه برتر بین دفاتر امور روستایی و شوراهای سراسر کشور از سوی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، کسب رتبه‌های برتر در نظارت بر پروژه‌های عمرانی دهیاری ها از سوی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور و همچنین کسب رتبه اول در حوزه آموزش دهیاری‌ها و اعضای...

برگزاری جلسه کمیته حمل و نقل و سوخت ستاد اربعین حسینی استان

2023 08 26
  جلسه میدانی کمیته حمل و نقل و سوخت اربعین حسینی استان به ریاست مهندس ابوالحسینی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری با حضور اعضای کارگروه مذکور و در محل پایانه مسافربری غدیر برگزار شد.

بازدید معاون عمرانی استاندار از محل برگزاری آزمون استخدامی شهرداری‌ها در جهاددانشگاهی یزد

2023 08 25
«محمدجواد ابوالحسینی» معاون عمرانی استاندار یزد در جریان برگزاری این آزمون که از ساعت ۸:۳۰ صبح امروز جمعه سوم شهریورماه در جهاددانشگاهی یزد آغاز شده و تا ساعت ۱۱:۰۰ ادامه خواهد داشت، در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: شهرداری های استان یزد به استناد بخشنامه وزارت کشور مورخ ۹۸/۰۴/۲۹ مبادرت به بکارگیری نیروی قرارداد کار معین برای ۱۸ شهرداری استان کرده است ...

پیام تبریک مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری یزد به مناسبت هفته دولت

2023 08 24
محمدحسین طالبی، مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری یزد با صدور پیامی فرا رسیدن هفته دولت را  تبریک گفت.

مراسم تکریم و معارفه مدیر پایگاه میراث جهانی شهر تاریخی یزد

2023 08 22
  معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد؛ ثبت، نگه داری و نشر پیوند بین کالبد و فرهنگ منبعث از کالبد بافت تاریخی شهر یزد را رسالت اصلی مجموعه پایگاه میراث جهانی شهر تاریخی یزد عنوان کرد.

برگزاری هجدهمین جلسه شورای راهبردی کاهش تصادفات استان به ریاست معاون محترم هماهنگی امور عمرانی استانداری

2023 08 21
در این جلسه گزارش تحلیلی از آخرین وضعیت تصادفات مربوط به چهارماهه ابتدایی سال‌جاری و مرداد ماه با توجه به پارامترهای مرتبط با حوادث و محور های حادثه خیز و علل سوانح در سال‌جاری و سال گذشته از طرف پلیس راه ارایه گردید.

بررسی نحوه برخورد با تخلفات ساخت و ساز صورت گرفته علی الخصوص در کاربری غیرمرتبط

2023 08 20
معاون هماهنگی امور عمرانی؛ نحوه برخورد با ساخت و سازها غیر مجاز باید به گونه ی باشد که افراد متخلف احساس آرامش نکنند.

بررسی املاک مازاد دانشگاه علوم پزشکی در جلسه مولدسازی دارایی های دولت

2023 08 19
 در جلسه ی مولد سازی دارایی های مازاد دولت که به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی و با حضور دستگاه های مربوطه تشکیل گردید آخرين وضعیت املاک مازاد دانشگاه علوم پزشکی و راهکارهای مولدسازی آن بررسی گردید.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار در نشست خبری:

۳۱۱ پروژه در قالب ۴۵۰ ریز پروژه با اعتباری بالغ بر ۲۶هزار و هفتصدمیلیارد تومان در هفته دولت امسال به بهره‌برداری می رسد

2023 08 19
 معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد با اشاره به افتتاح ۳۱۱ پروژه یزد با اعتبار از ۲۶هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار گفت،‌ بیش از ۲۳هزار میلیارد تومان آن مربوط به پروژه‌های حوزه اقتصادی با سرمایه گذاری بخش خصوصی و بالغ بر سه هزار و ۲۶۷میلیارد تومان پروژه های عمرانی می باشد.
مدیرکل مدیریت بحران استان یزد:

96 میلیارد تومان سود و کامزد تسهیلات خسارت دیدگان بخش کشاورزی استان یزد امهال می شود

2023 08 19
مدیرکل مدیریت بحران استان یزد در اولین نشست تسهیلات بند د تبصره ۱۶ قانون بودجه ۱۴۰۲ از اختصاص 96 میلیارد تومان اعتبار جهت امهال تسهیلات خسارت دیدگان بخش کشاورزی استان یزد در راستای مرحله باز سازی و بازتوانی  مدیریت بحران  برای امسال خبر داد.

بازدید محمدحسین طالبی مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری یزد از محل پذیرایی هم استانی ها در مرز چذابه استان خوزستان

2023 08 19
محمدحسین طالبی مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری یزد، از محل پذیرایی هم‌استانی‌ها در مرز چذابه استان خوزستان بازدید کرد.
مدیرکل مدیریت بحران استان در جمع کاروان اعزامی هلال احمر یزد:

اربعین نماد پاسداشت ایثار و آزادگی است

2023 08 18
مدیرکل مدیریت بحران استان یزد در جمع کاروان اعزامی هلال احمر به سفر زیارتی اربعین حسینی با اشاره به خدمات ارزشمند جمعیت هلال احمر اظهار داشت: داوطلبان هلال احمر در صحنه های مختلف خدمات ارزشمندی را برای رضای خدا انجام می دهند و حضور آنها در این سفر معنوی از ارزش ویژه ای برخوردار است .
مدیرکل مدیریت بحران استان یزد :

انتظار مردم در ناترازی برق، برخورد با واحدهای پرمصرف است

2023 08 17
مديركل مديريت بحران استان در جلسه اضطراری کارگروه انرژی با اشاره به اهمیت مدیریت مصرف برق اظهار داشت: مردم در بخش های خانگی، خدمات، کشاورزی و صنعت انتظار دارند با واحدهایی که خارج از استاندارد برق مصرف می کنند برخورد شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی: تاکید بر جذب با کیفیت اعتبارات در اختیار دستگاه های اجرایی

2023 08 17
 در جلسه بررسی آخرین وضعیت اعتبارات برخی دستگاه های اجرایی، ابوالحسینی بر تامین اعتبار و عقد قرارداد پروژه ها مطابق با موافقتنامه طرح و اجرای پروژه در فرصت مکفی و با کیفیت مناسب  تاکید نمود.

تاکید معاون عمرانی استاندار بر اتمام پروژه های نیمه تمام حوزه ورزش

2023 08 17
  در جلسه‌ای به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی در خصوص نحوه توزیع اعتبارات ۰.۲۷ درصد از ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده به پروژه های توسعه ورزش مدارس و ورزش همگانی و زیرساختهای ورزشی تصمیم گیری شد.
در نشست ستاد مدیریت بحران استان به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی؛

گزارش اقدامات دستگاه ها در بازتوانی و بازسازی خسارات سیل تشریح شد

2023 08 16
  سومین نشست ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان که به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار در سالن کوثر استانداری و با حضور اعضای ستاد برگزار شد اقدامات دستگاه های عضو ستاد در مرحله بازسازی و بازتوانی خسارات سیل سال گذشته تشریح شد.

برگزاری پنجمین جلسه ستاد اربعین حسینی استان

2023 08 16
پنجمین جلسه ستاد اربعین حسینی استان یزد به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد و اعضای ستاد اربعین استان در محل استانداری برگزار گردید.

شرکت مهندس ابوالحسینی در نشست ویدیو کنفرانس معاونین هماهنگی امور عمرانی با دکتر جمالی نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور

2023 08 16
  در نشست ویدیو کنفرانس معاونین هماهنگی امور عمرانی با معاون عمرانی، توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور، پروژه های قابل افتتاح در هفته دولت استان ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
به ریاست سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و گردشگری استانداری برگزار شد:

نشست هماهنگی و برنامه ریزی تامین برق واحدهای تولیدی استان یزد

2023 08 14
نشست هماهنگی و برنامه ریزی تامین برق واحدهای تولیدی به ریاست سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و گردشگری استانداری و با حضور مدیران دستگاههای مرتبط و فعالان بخش خصوصی در محل دفتر این معاونت برگزار شد.

دیدار صمیمانه مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری یزد با اقشار مختلف مردم

2023 08 13
محمدحسین طالبی؛ مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری یزد در یکشنبه های #مردم_مداری با اقشار مختلف مردم دیدار و گفتگو کرد

نشست آموزشی نصب و راه اندازی و کددار کردن دوربین‌های ترافیکی در سطح استان با حضور معاون رئیس پلیس راهور کشور و مدیر مرکز برسام برگزار گردید

2023 08 13
در این نشست در خصوص چگونگی راه اندازی و کددار نمودن دوربین‌های ترافیکی در سطح استان جهت شهرداران مراکز شهرستان‌ها و روسای پلیس راهور شهرستان‌ها نکاتی ارائه شد.

نشست هم‌اندیشی شورای ترافیک استان با اعضای شورای ترافیک شهرستان ابرکوه

2023 08 13
 در این نشست اعضای شورای ترافیک شهرستان ابرکوه اقدامات انجام شده در خصوص شورای ترافیک را در قالب فایلها و مستنداتی که از قبل کسب اخذ گردیده بود بیان کردند.
معاون استاندار :

نگاه به اعتبارات در بحران باید پیشگیرانه باشد

2023 08 12
سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری در دیدار با مدیرکل مدیریت بحران استان با اشاره به اهمیت جایگاه مدیریت بحران اظهار داشت: نگاه به هزینه کرد اعتبارات مدیریت بحران در استان باید با رویکرد پیشگیرانه باشد.

جلسه بررسی ارتقاء سامانه ساخت و ساز روستایی

2023 08 12
جلسه بررسی ارتقاء سامانه ساخت و ساز روستایی برگزار شد.

پیام تسلیت معاون عمرانی استاندار در پی درگذشت مرحوم شادروان مهندس «حاج مرتضی شایق» عضو فقید شورای اسلامی شهر یزد

2023 08 11
معاون عمرانی استاندار در پی درگذشت مرحوم شادروان مهندس «حاج مرتضی شایق» عضو فقید شورای اسلامی شهر یزد پیام تسلیتی صادر کرد.

دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری یزد در بین دفاتر کل کشور رتبه اول را کسب نمود

2023 08 10
براساس ابلاغ رئیس محترم سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری یزد در ارزیابی صورت گرفته توسط سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در سال ۱۴۰۱ در بین دفاتر کل کشور رتبه اول را کسب نمود.

دریافت برچسب مناسب سازی و نشان نقره ی و طلایی ادارات

2023 08 10
در اولین جلسه ستاد مناسب سازی که به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی و با حضور اعضا مطابق با آیین نامه تشکیل گردید در خصوص مناسب سازی ساختمان ادارات، بانکها، هتل ها، رستورانها، اصناف، مراکز بهداشتی درمانی، اماکن ورزشی، پایانه های حمل و نقل، دفاتر پلیش +۱۰ و الکترونیک قضایی، اماکن تاریخی و مراکز مثبت بهزیستی که می توانند کاندیدای دریافت برچسب مناسب سازی و نشان نقره ی و طلایی گردند، بحث شد.

عبور از پیک بار با اعمال محدودیت به صنایع

2023 08 08
در جلسه کارگروه انرژی به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار بر لزوم همکاری صنايع جهت حفظ پایداری شبکه برای عبور از پیک بار تاکید شد.

پیام مدیر کل مدیریت بحران استان به مناسبت روز خبرنگار

2023 08 08
مدیرکل مدیریت بحران استان یزد در پیامی روز خبرنگار را تبریک گفت.
به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد ؛

هفدهمین جلسه کمیسیون اجرایی مدیریت حمل و نقل و ایمنی استان تشکیل شد

2023 08 01
در این جلسه پس از ارائه گزارش تحلیلی از آخرین وضعیت تصادفات با توجه به پارامترهای مرتبط با حوادث و محورهای حادثه خیز و علل سوانح در چهار ماهه اول سال جاری از طرف پلیس راه و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اعضاء برنامه های خود برای کنترل و کاهش تصادفات را ارائه نمودند.

برگزاری دومین جلسه کمیته زیرساخت و حمل و نقل ستاد اربعین حسینی

2023 07 30
دومین جلسه مشترک کمیته زیرساخت و حمل ستاد اربعین حسینی به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد و جمعی از مدیران دستگاه های مربوطه برگزار گردید.

بررسی نحوه تامین مصالح ساختمانی پروژه های عمرانی و طرح نهضت ملی مسکن در شورای فنی استان

2023 07 29
در چهارمین جلسه شورای فنی استان که به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی تشکیل گردید بر تامین مصالح پروژه های فعال استان از منابع داخل استان و با کیفیت مناسب تاکید شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی:تاکید بر پیگیری اعتبارات ملی در اختیار وزارتخانه ها توسط دستگاه های اجرایی

2023 07 27
 در جلسه بررسی آخرین وضعیت اعتبارات برخی دستگاه های اجرایی، ابوالحسینی بر تامین اعتبار از منابع ملی و منابع در اختیار وزارتخانه ها در کنار منابع اعتباری استانی جهت تکمیل پروژه های فعال در استان تاکید نمودند.

جلسه کارگروه اقتصاد مقاومتی استان برگزار شد

2023 07 26
جلسه کارگروه اقتصاد مقاومتی استان با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی  استاندار تشکیل گردید.

مدیرکل مدیریت بحران استان یزد به عنوان رئیس کارگروه منطقه ای مدیریت دانش خشکسالی انتخاب شد

2023 07 26
در اولین نشست تخصصی مدیریت دانش خشکسالی منطقه ای استان‌های خراسان شمالی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان و یزد که به صورت وبینار برگزار شد مدیرکل مدیریت بحران استان یزد به عنوان رئیس کارگروه مدیریت دانش خشکسالی 5 استان انتخاب شد.   

یزدی ها 17 و نیم میلیارد تومان حق بیمه به صندوق بیمه همگانی پرداخت کردند

2023 07 23
مدیرکل مدیریت بحران استان در نشست برنامه ریزی جهت تکمیل سامانه صندوق بیمه همگانی  از پرداخت 17 و نیم میلیارد تومان حق بیمه توسط یزدی ها به صندوق بیمه همگانی خبر داد.
معاون هماهنگی امور عمرانی:

تاکید بر جذب با کیفیت اعتبارات در اختیار دستگاه های اجرایی

2023 07 19
 در جلسه بررسی آخرین وضعیت اعتبارات برخی دستگاه های اجرایی، ابوالحسینی بر تامین اعتبار و عقد قرارداد پروژه ها مطابق با موافقتنامه طرح و اجرای پروژه در فرصت مکفی و با کیفیت مناسب  تاکید نمود.

گردهمایی انبوه سازان استان برگزار شد

2023 07 18
گردهمایی انبوه سازان استان به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار برگزار گردید.

معاون عمرانی استاندار درگذشت مرحوم شادروان مهندس «سعید شايگان» را تسلیت گفت

2023 07 17
خبر ناگوار عروج جانباز سرافراز و همکار گرامی زنده یاد سعید شایگان موجب تأثر و تالم عمیق اینجانب گرديد.

جلسه جذب اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استان با تعدادی از دستگاه‌های استانی پیگیری شد

2023 07 16
در این جلسه وضعیت جذب اعتبارات مورد بررسی قرار گرفت و نکات ضروری در این خصوص به دستگاه‌ها گفته شد.

پاسخگویی مستقیم معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد به مردم

2023 07 16
 مهندس محمدجواد ابوالحسینی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد صبح امروز در یکشنبه های مردم مداری رو در رو با مردم گفتگو کرد.

بازدید مديركل دفتر فنی، امور عمرانی و حمل و نقل و ترافيک از پروژه ۳۷۷ هکتاری پردیس زندگی یزد

2023 07 16
 در این بازدیدکه امروز صبح با حضور دکتر حامد شیشه بری انجام شد وضعیت آزادسازی آورده متقاضیان و قرار دادن در اختیار کارگزار برای ادامه پروژه مورد بررسی قرار گرفت.

برگزاری جلسه مقدماتی مشترک کارگروه سازگاری با کم آبی و شورای حفاظت از منابع آب

2023 07 13
در جلسه مشترک کارگروه سازگاری با کم‌آبی و شورای حفاظت از منابع آب، راهکارهای کاهش مصرف برق چاه‌های کشاورزی و همچنین سازگار کردن میزان مصرف برق با آب برداشتی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

کارگروه انرژی استان به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار برگزار شد

2023 07 12
مهندس ابوالحسینی با تاکید بر صرفه‌جویی در مصرف برق این ایام و روزهای گرم سال عنوان کرد؛ کلیه ادارات و نهادهای دارای  «دیزل ژنراتور» ملزم به استفاده از آن در ساعات پیک مصرف هستند.

هشدار مدیرکل مدیریت بحران برای جلوگیری از غرق شدگی در استخر های کشاورزی

2023 07 12
مدیرکل مدیریت بحران استان یزد در نشستی که با حضور جهاد کشاورزی و دستگاه های امدادی برگزار شد، برای جلوگیری از غرق شدگی در استخرهای کشاورزی هشدار داد.

برگزاری جلسه هیئت ۴ نفره استان یزد

2023 07 11
در جلسه هیئت ۴ نفره استان موضوعات نحوه تعداد واگذاری پرونده‌های نظارت بر پروژه های نهضت ملی بررسی شد.
معاون عمرانی استاندار یزد:

شهرداری‌های یزد از کارآمدترین شهرداری های کشور شناخته شدند

2023 07 10
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار در دیدار شهرداران با امام جمعه یزد اظهار کرد: روز شهرداری‌ها و دهیاری‌ها فرصتی برای توجه بیشتر به خدمات شهری و فعالیت شهرداری‌ها است.

برگزاری کارگروه تخصصی زیربنایی، توسعه روستایی، عشایری و آمایش سرزمین و محیط زیست

2023 07 08
  جلسه کارگروه تخصصی زیربنایی، توسعه، عشایری، شهری و آمایش سرزمین و محیط زیست استان، با حضور اعضاء برگزار شد.

بازدید وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی از جاذبه‌های گردشگری استان

2023 07 06
 وزیرمیراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی در سفری به یزد از جاذبه‌های گردشگری استان بازدید کرد.

تامین آب شرب روستاها؛ خط قرمز مدیریت استان/ نقش پررنگ دهیاران در خدمت رسانی به مردم/ مشارکت حداکثری در گرو افزایش رضایتمندی مردم

2023 07 06
استاندار یزد با اشاره به نقش پررنگ دهیاران در خدمت رسانی به روستاییان گفت: «نظارت بر توزیع و قیمت اقلام کالایی» و «تامین آب شرب» در روستاها، خط قرمز مدیریت استان است.

بازدید معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری از شهرداری یزد

2023 07 05
بمناسبت چهاردهم‌تیرماه روز شهرداری ها و دهیاریها، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری به همراه مدیران حوزه عمرانی با حضور در محل شهرداری یزد، ضمن تبریک‌ عید سعید غدیر؛ روز شهرداریها را به شهردار یزد و همکارانشان تبریک گفتند.

پیام معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار به مناسبت روز شهرداری و دهیاری

2023 07 05
  معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار به مناسبت روز شهرداری و دهیاری پیامی صادر کرد.

پیام مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراها به مناسبت فرارسیدن چهاردهم تیرماه

2023 07 04
مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراها به مناسبت فرارسیدن چهاردهم تیرماه؛ روز شهرداری ها و دهیاری ها پیامی صادر کرد.

بهره برداری از طرح توسعه سالن ذوب ریسی فاز ۲ کارخانه تولیدی سیرنگ

2023 07 04
طرح توسعه سالن ذوب ریسی فاز ۲ کارخانه تولیدی سیرنگ روز سه شنبه با حضور معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن وتجارت و با همراهی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد به بهره برداری رسید.

دکتر برادران معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با استقبال معاون عمرانی استاندار وارد استان یزد شد

2023 07 04
دکتر برادران معاون صنایع عمومی وزارت صنعت ،معدن وتجارت و هیات همراه صبح امروز سه شنبه وارد استان یزد شدند و در بدو ورود به فرودگاه بین المللی شهید صدوقی یزد مورد استقبال معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قرار گرفتند.

برگزاری کارگروه تخصصی زیربنایی، توسعه روستایی، عشایری و آمایش سرزمین و محیط زیست به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد

2023 06 28
   جلسه کارگروه  تخصصی زیر بنایی ، توسعه ، عشایری ، شهری و آمایش سرزمین و محیط زیست استان ، به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و با حضور اعضای برگزار شد.

هشتمین مانور اطفا حریق مراتع در شهرستان بافق برگزار شد

2023 06 27
 مانور آمادگی در برابر حریق جنگل‌ها و مراتع استان در ایستگاه هشتم به شهرستان بافق رسید.
مدیرکل مدیریت بحران استان در جمع 80 سمن استان:

نقش سمن ها در حوادث و بحران ها انکار ناپذیر است

2023 06 27
مدیرکل مدیریت بحران استان یزد با حضور در  دوره آموزشی کمک های اولیه سمن ها، نقش سازمان های مردم نهاد را در حوادث و بحران ها انکار ناپذیر دانست و اظهار داشت: سازمان های مردم نهاد به عنوان قشر تاثیر گذار از جایگاه ویژه ای برخوردار است و باید از این ظرفیت برای ارتقا آمادگی و تاب آوری جامعه بهره برد.
معاون هماهنگی امور عمرانی:

تاکید بر جذب با کیفیت اعتبارات در اختیار دستگاه های اجرایی

2023 06 27
 در جلسه بررسی آخرین وضعیت اعتبارات برخی دستگاه های اجرایی، ابوالحسینی بر تسریع در هزینه کرد اعتبارات ابلاغ شده و اجرای باکیفیت پروژه های عمرانی تاکید نمود.
مدیرکل مدیریت بحران استان در کارگروه انرژی:

همکاری تمام دستگاه ها برای عبور از شرایط ناترازی انرژی ضروری است

2023 06 26
مدیرکل مدیریت بحران استان یزد در چهارمین نشست کارگروه انرژی در سال 1402، بر همکاری تمام دستگاه ها برای عبور از شرایط ناترازی انرژی تاکید کرد.

بررسی آخرین وضعیت مرمت و ساخت سیلبندهای حفاظتی شهر یزد در شورای فنی استان

2023 06 25
مهندس ابوالحسینی بر اجرای اصولی و فنی سیلبندها با رعایت تمامی نکات فنی تاکید نمود.

110 نفر از كاركنان استانداري، دوره آموزشي رانندگي تدافعي را فراگرفتند

2023 06 24
به منظور آشنايي و ارتقاي سطح آگاهي و سلامت و همچنين مردمي سازي آموزشها، 110 نفر از كاركنان استانداري در  دوره آموزشي رانندگي تدافعي با تدريس سرهنگ جهان بيني از راهنمايي و رانندگي يزد شركت نمودند.

تسهیلات مرمت واحدهای مسکونی در بافت‌های تاریخی تا سقف ۳۶۰ میلیون تومان مصوب و ابلاغ شد

2023 06 24
 مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران از تصویب و ابلاغ تسهیلات مرمت و مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی در بافت‌های تاریخی تا سقف ۳۶۰ میلیون تومان در تهران و برای سایر شهرها با رقم‌های دیگر خبر داد.

بررسی امکان سرمایه گذاری در پروژه های شهری از طریق بازار سرمایه

2023 06 23
معاون هماهنگی امور عمرانی در جلسه مشترک مدیران بازار بورس با شهرداران و فرمانداران بر برنامه ریزی جهت ایجاد درآمد پایدار برای شهر تاکید نمودند.

آخرین اقدامات ایمن سازی شهر یزد در برابر مخاطره سیل ارزیابی شد

2023 06 22
در نشستی به ریاست مدیرکل مدیریت بحران استان و با حضور نماینده سازمان بازرسی و مدیران و کارشناسان شرکت آب منطقه ای، اداره کل منابع طبیعی، شهرداری و سپاه الغدیر آخرین اقدامات ایمن سازی سیل بندهای یزد بررسی شد.

برگزاری جلسه کمیسیون ماده ۵ شهر یزد با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی

2023 06 21
 جلسه کمیسیون ماده ۵ شهر یزد با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی و اعضا برگزار شد.