تصمیمات مهم برای جلوگیری و پرهیز از هر گونه تجمع در تعطیلات پیش رو (۱۲ الی ۱۵ فروردین ماه)

✅ اطلاعیه شماره ۷۳ ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا

 تمامی بوستان ها، مراکز تفریحی و فراغتی، مناطق گردشگری و تفریحی و تفرجگاه های شهرها و روستاهای تابعه استان، با هدف جلوگیری از هرگونه تجمع و حضور شهروندان و قطع زنجيره انتقال بيماري تعطیل است.

 توقف وسایل نقلیه اطراف و نزدیک پارک ها، بوستان ها و مراکز تفریحی و گردشگری ممنوع بوده و با خودروهای توقف شده به مانند متخلف برخورد می شود و با توقیف یک ماه خودرو و ۵۰۰ هزار تومان جریمه اعمال قانون خواهند شد.

 هیچگونه خدماتی توسط غرفه ها و سایر مراکز موجود در پارک ها و بوستانها ارایه نخواهد شد.

 اکیپ های انضباط شهری، نیروی انتظامی و نیروهای سد معبر شهرداری به منظور مسدود نمودن راههای ورودی به پارک ها، بوستان ها و مراکز تفریحی شهری و روستایی و جلوگیری از حضور دست فروش ها در داخل پارک ها و اطراف آن اقدامات لازم را به عمل آورده و با متخلفان برخورد قانونی لازم صورت خواهد پدیرفت‌.

 در تعطیلات پیش رو، معابر برون شهری استان و تمامی مسیرهای منتهی به روستاهای استان مسدود خواهد شد.

روستا ها تنها پذیرای ساکنان دائمی خود هستند و پذیرای ساکنان فصلی و دارای ویلا در روستا نخواهند بود.

خروج و تردد از روستاها در ایام 12 تا 15 فروردین تنها در مورد اضطراری ممکن خواهد بود و حتی اهالی روستا بدون ضرورت نباید تردد داشته باشند.

 همکاری مسئولانه آحاد مردم استان، به ویژه در تعطیلات پیش رو و پرهیز از برپایی هر گونه تجمع، مهم ترین ضامن اجرای طرح بوده و مسئولان را در مسیر قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا یاری خواهد کرد.