نمیشگاه ایمنی در بحران بمناسبت 5 دی سالروز زلزله بم

به گزارش روابط عمومی، این نمایشگاه با حضور استاندار و جمعی از مدیران و دستگاه‌های امدادرسان با محوریت توانمندی‌های ستاد مدیریت بحران در یزد گشایش یافت.
مدیرکل مدیریت بحران استان گفت: این نمایشگاه به مناسبت پنجم دیماه روز ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلاهای طبیعی و با هدف سطح ارتقای فرهنگ عمومی نسبت به بحران برگزار شده است. 
شاکری شمسی مساحت این نمایشگاه را پنج هزار متر مربع دانست و افزود: حدود ۲۲ دستگاه عضو ستاد مدیریت بحران در این نمایشگاه غرفه دارند.

وی گفت: برگزاری نمایشگاه‌ها و انجام مسابقات همه در راستای ارتقای آمادگی مردم و آشنایی بیشتر با بحران‌ها و راه‌های پیشگیری از آنها انجام می‌شود.

محمود شاکری شمسی افزود: توجه به آموزش اقشار مختلف مردم به خصوص دانش‌آموزان و دانشجویان از جمله برنامه‌های محوری و مورد تاکیدی است که در سال‌های اخیر برگزار شد.

وی خاطرنشان کرد: برای پیشگیری از آسیب‌ بحران‌ها نه تنها دولت بلکه همه مردم در کنار هم باشند و دستگاه‌های اجرایی وظایف خود را با آمادگی هرچه بیشتر انجام دهند.


وی با بیان اینکه دستگاه‌های امدادرسان، جدیدترین تجهیزات و ماشین آلات خود را در این نمایشگاه به معرض نمایش گذاشتند، گفت: ارائه خدمات پزشکی، مباحث مشاوره‌ای در زمینه بحران و خدمات مخابراتی از دیگر برنامه‌های این نمایشگاه است. 
وی افزود: این نمایشگاه تا ۸ دی ماه از ساعت ۱۶ تا ۲۲ واقع در میدان ایثار، بلوار طراوت برای بازدید عموم دایر است.