ضرورت اطلا‌ع‌رسانی دقیق، شفاف و صادقانه به مردم در رابطه با ویروس کرونا

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، سومین جلسه ستاد استانی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا ‌به ریاست "احمد ‌ترحمی" معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و رئیس ستاد استانی و با حضور اعضای این ستاد در استانداری یزد شکیل شد و آخرین وضعیت استان و اقدامات دستگاه‌های مسئول در رابطه با مقابله و پیشگیری از بیماری کرونا مورد ارزیابی قرار گرفت.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار در این نشست ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات انجام گرفته در استان به منظور پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا، تاکید کرد: لازم است اطلا‌ع‌رسانی دقیق، شفاف و صادقانه به مردم در رابطه با ویروس کرونا انجام شود و در عین حال از بزرگنمایی و ایجاد ترس و نگرانی در جامعه پرهیز گردد.
ترحمی ادامه داد: ‌باید آموزش عمومی برای رعایت اصول بهداشتی و پیشگیری از ویروس کرونا تقویت شود و اطمینان بخشی به مردم در راستای اعتماد به سیستم بهداشتی و درمانی کشور صورت گیرد.
رئیس ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا افزود: ضروری است حس نشاط، امید و انرژی بخشی در سطح جامعه و با مشارکت ‌عمومی و همیاری و همکاری دستگاه های مرتبط تقویت گردد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار در پایان سخنان خود تاکید کرد: ‌انشاالله با عزم همگانی کرونا را شکست خواهیم داد.
در سومین جلسه ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا دانشگاه علوم پزشکی آیت الله شهید صدوقی(‌ره) ‌یزد آخرین وضعیت درمانی و بستری استان را تشریح کرد و از آمادگی استان برای کنترل و مقابله با شیوع ویروس کرونا گزارش داد و سایر دستگاه ها اقدامات انجام شده در اجرای مصوبات ستاد را تشریح کردند.
تاکید بر بهسازی و ایمن‌سازی مدارس، تهیه محتوای آموزشی و عملیاتی برای واحدهای صنفی و تولیدی، اتخاذ تمهیداتی در زمینه مدیریت تالارها و سالن های برگزاری مراسم جشن های عروسی و ترحیم و نیز مراکز پر جمعیت و پرتردد مانند زندان‌ها، دادگستری‌ها، پمپ‌های بنزین، موزه ها، مراکز گردشگری، مغازه ها و اماکن عرضه کالا، تاکید بر اطلاع رسانی برنامه ها و فعالیت‌های دستگاه ها در زمینه پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا، هماهنگی جهت تسهیل در حمل اقلام دارویی و بهداشتی به استان از مهمترین مباحث و تصمیمات اتخاذ شده در این جلسه بود.
گفتنی است ارائه راهکارهایی در زمینه تامین امنیت بهداشتی و سلامت کارکنان ادارات، نهادها و سازمان‌ها، نصب چادر در مبادی ورودی شهرها برای غربالگری و اطلاع رسانی های آموزشی و بهداشتی با مشارکت شهرداری ها، هلال احمر و بسیج جامعه پزشکی و ‌همچنین تاکید بر استفاده از ظرفیت خیرین و تشکل‌های مردمی در برنامه‌های پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا از جمله موضوعات و مباحثی بود که در سومین نشست ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا مورد هم‌اندیشی و تبادل نظر قرار گرفت و به تصویب رسید.