استاندار یزد در خصوص بحران‌های احتمالی در استان، گفت: دستگاه‌های مرتبط با بحران در استان یزد نسبت به مسائل و چالش‌هایی که احتمال ایجاد بحران را می‌دهند حساسیت داشته باشند.

زنگ بیداری استاندار یزد به مدیران؛ سد راه بحران‌های احتمالی در استان شوید

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، محمد علی طالبی ساعاتی پیش در ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان یزد که در سالن مدیریت بحران استانداری برگزار شد با اشاره به قانون جدید مدیریت بحران کشور، گفت: در فصل پاییز هستیم و پیش‌بینی‌ها در خصوص بارندگی کشور و استان شده که باید آمادگی خود را برای هر گونه خسارت‌های احتمالی آماده کنیم.

استاندار یزد به حضور در صحنه مدیران مرتبط با بحران استان تاکید و اضافه کرد: دستگاه‌هایی در این خصوص مسئولیت دارند، بازدید از صحنه را داشته باشند و حضور در صحنه مدیران بسیار حائز اهمیت است که در ابتدای سال هم در خصوص بارندگی‌هایی که به وجود آمد به مدیریت بحران در استان کمک شایان توجهی کرد.

وی با تاکید بر بازدید از راه‌های مواصلاتی استان، خاطرنشان کرد: الان زمانی است که دهیاری‌ها و راه و شهرسازی بازدید از راه‌های شهری و روستایی و دهنه پل‌ها و جاهایی که امکان خطر وجود دارد را در دستور کار خود قرار دهند و شهرداری‌ها هم در خصوص بازدید از چاه‌های جذبی و مکان‌هایی که امکان تجمع آب در زمان بارش باران دارد را به صورت جدی دنبال کنند که به مانند ابتدای سال با مشکل روبه‌رو نباشیم.

طالبی اضافه کرد: به فرمانداران تاکید میشود که ستاد بحران را در شهرستان‌ها تشکیل و نسبت به برگزاری جلسات دقت نظر داشته و همچنین تقسیم وظایفی که بر عهده شهرستان‌ها است نیز انجام شود.

استاندار یزد نسبت به بازدید از نقاط آسیب پذیر هر شهرستان تاکید کرد و عنوان داشت: محل‌های اسکان اضطراری در استان در مواجه با بحران‌های احتمالی در مناطق شهری و روستایی و محورهای مواصلاتی در دستور کار قرار گیرد.

طالبی به نقش اثرگذار دهیاری‌ها اشاره کرد و گفت: دهیاری‌ها تشکیلاتی هستند که می‌توانند در حوزه مدیریت بحران اثربخش باشند و مسئولیت خوبی را بر عهده این افراد گذاشت.