دیدار و عرض تبریک به مدیرکل حفاظت محیط زیست استان به مناسبت روز جهانی محیط زیست

به گزارش روابط عمومی، احسان بالاکتفی مدیرکل مدیریت بحران استان به مناسبت فرا رسیدن 15 خرداد  روز جهانی محیط زیست در اداره کل حفاظت محیط زیست استان حاضر و ضمن برگزاری جلسه با مدیرکل، با کارکنان این واحد نیز دیدار و این روز را تبریک گفت.

احسان بالاکتفی مدیرکل مدیریت بحران استان ، ضمن تشکر از مدیر کل محیط زیست بخاطر تلاش در جهت حفاظت از محیط زیست، کاهش چشمگیر حریق در سطح مناطق تحت مدیریت استان، ارتقاء شاخص های زیست محیطی و برنامه ریزی منظم جهت پیشگیری از اطفا حریق ، اظهار داشت: در سال های اخیر، استان با بحران‌های متعددی درگیر بوده است که بحمدلله مدیریت ارشد استان به خوبی از عهده حل مسائل برآمده اند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه موضوع  اطفای حریق باید به یک جریان اجتماعی تبدیل شود، بیان کرد: نباید تصور کرد که این موضوع فقط وظیفه دولت بوده بلکه اصل کار بر عهده مردم است، این موضوع باید فراگیر شده و در بین مردم حساسیت ایجاد کرده تا احساس مسئولیت کنند.

این مقام مسئول گفت: مردم باید به این باور برسند که مراتع بزرگترین سرمایه و داشته های آن هاست. همه ما موظفیم و باید یاد بگیریم که چگونه از آن ها حفاظت کنیم و از روش های خطرناک مانند آتش زدن باقیمانده زراعت، غفلت گردشگران و...  دوری کنیم.

مدیر کل مدیریت بحران استان در پایان خواستار پیش‌بینی چند برابری تعداد نیروها در مناطق قبل از وقوع حریق شد و افزود: جلسات مستمر با فرمانداران، بخشداران، دهیاران و تشکیل تیم‌های مردمی ‌در سطوح مختلف روستاها، بخش‌ها و... با حضور کارکنان ادارات دولتی و نیروهای مردمی ‌برگزار گردد و انجام آموزش‌های لازم، تهیه بانک اطلاعاتی صورت پذیرد تا در مواقع بحران و وقوع آتش سوزی صرفاً از طریق یک پیامک، نیروها فراخوان گردند.