دیدار مدیرکل مدیریت بحران استان با مدیرکل هواشناسی

در دیدار مدیرکل مدیریت بحران استان با مدیرکل هواشناسی بر استفاده بهینه از ظرفیت های هواشناسی در زمینه پیش بینی و اطلاعات جوی در آمادگی و کاهش بلایای طبیعی تاکید شد.

"محمود شاکری شمسی" در این نشست بر تعامل سازنده و پایدار اداره کل مدیریت بحران ‌استانداری با هواشناسی تاکید کرد و گفت: یکی از پایه های تصمیم گیری در شرایط بحرانی، آمار و اطلاعات هواشناسی است.
وی افزود: با اطلاع رسانی به موقع، پیش بینی دقیق و کسب آمادگی ‌لازم می توان جلوی بسیاری از خسارات را در شرایط جوی خاص گرفت.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری پیش بینی هواشناسی را یکی از ابزارهای کاربردی در زمینه مدیریت بحران دانست و اظهار داشت: هم اکنون تعامل خوبی در سطح استان با مجموعه هواشناسی وجود دارد و امیدواریم با حضور شما در این زمینه بتوانیم پیشرفت بیشتری داشته باشیم.
وی بر استفاده از ظرفیت پایش اطلاعات در مرکز عملیات اضطراری تاکید کرد و افزود: انتظار داریم سامانه پایش هواشناسی در مرکز عملیات اضطراری مدیریت بحران فعال شود تا در زمان بروز حوادث بتوان از آخرین وضعیت جوی برای تصمیم گیری بهتر استفاده کنیم.
شاکری شمسی بر آموزش مدیران جهت کاهش خسارات ناشی از تغییرات جوی تاکید کرد و گفت: در نظر داریم تا با استفاده از ظرفیتهای اداره کل هواشناسی ، دوره آموزشی با حضور دهیاران و بخشداران استان برگزار نماییم.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری در پایان به طرح پایش سرمازدگی در فصل زمستان اشاره کرد و خدمات ارائه شده به کشاورزان، دامداران و...در راستای کاهش خسارت را مثبت ارزیابی کرد.