مانور اطفا حریق با هدف زمان سنجی، تمرین و‌ آموزش اقدامات و عملیات لازم در هنگام اطفا حریق در مراتع و بوستان ها در محل شهدای مدافع حرم اسفند آباد برگزار شد.

برگزاری مانور اطفا حریق در بوستان شهدای مدافع حرم اسفندآباد

به گزارش روابط عمومی، مانور اطفا حریق با هدف زمان سنجی، تمرین و‌ آموزش اقدامات و عملیات لازم در هنگام اطفا حریق در مراتع و بوستان ها در حضور معاون و کارشناسان مدیریت بحران استان در محل شهدای مدافع حرم اسفند آباد برگزار شد.

دبیر مدیریت بحران فرمانداری ابرکوه گفت: از نقاط برجسته این مانور میتوان به استفاده از ظرفیت بسیج مردمی و داوطلبین دوستدار طبیعت و جوامع محلی در امر اطفا و امداد رسانی اشاره کرد.

غلامزاده افزود: عملکرد دستگاه های امدادی و مردمی در این مانور قابل قبول و نسبتا خوب ارزیابی شد ولی عدم تجهیزات و امکانات لازم در این خصوص همچون نبود پایگاه امداد هلال احمر در منطقه بخش بهمن، بعد فاصله آتشنشانی شهر مهردشت تا محل حادثه در خدمات رسانی به موقع و با کیفیت دستگاه امدادی نمایان بود.

وی بااشاره به اینکه آتشنشانی مهردشت با دو نیرو وظیفه‌ پوشش حوادث ناشی از حریق در شهر مهردشت و کل‌ روستاهای بخش بهمن را دارد، اظهار داشت: این شرایط با استانداردهای تعریف شده بسیار فاصله دارد و در صورت اصلاح نشدن این نقیصه خسارات جبران ناپذیری را به مردم این منطقه در زمان بروز حادثه وارد خواهد کرد.

لازم به ذکر است در این مانور دستگاه های آتش نشانی مهردشت و ابرکوه،منابع طبیعی و آبخیزداری،دهیاری اسفنداباد،بخشداری بهمن و نیروی انتظامی،هلال احمر و اورژانس ۱۱۵ شرکت داشتند.