برگزاری مانور اطفای حریق در مراتع منطقه گودگوار بافق

به گزارش روابط عمومی صبح امروز چهارشنبه نوزدهم شهریورماه، مانور اطفاء حریق مراتع در جنگ های دست کاشت منطقه گودگوار بافق برگزار شد.

سرپرست فرمانداری بافق در حاشیه این مانور یکی از بحث های مهم شهرستان را مدیریت در بحران ها عنوان کرد و گفت: یکی از مواردی که در چند ماه اخیر در کشور، استان و شهرستان بافق رخ داده آتش سوزی مراتع است.

سید مهدی طلائی مقدم افزود: بارندگی های خیلی خوبی طی دو سال گذشته در کشور داشته ایم و پوشش گیاهی خوبی در مراتع استان و شهرستان به وجود آمده که علاوه بر اینکه اتفاق خوبی است، در صورت عدم مدیریت می تواند تبدیل به یک بحران شود.

وی برگزاری مانور اطفاء حریق در شهرستان را به منظور آمادگی دستگاه های اجرایی و ستاد مدیریت بحران دانست و بیان کرد: مانور اطفاء حریق در منطقه گودگوار با کمک و همکاری بخشداری، شهرداری و مدیریت منابع طبیعی برگزار شد.

طلائی مقدم هدف از برگزاری این مانور را آمادگی همه دستگاه ها و رفع مشکلات در زمینه کمبود نیرو در مانور، امکانات و تجهیزات عنوان کرد.

سرپرست فرمانداری بافق با اشاره به آتش سوزی چند روز گذشته در یکی از مراتع شهرستان بافق که با کمک شهرداری،  بخشداری، منابع طبیعی، سپاه و مردم مهار شد، اظهار کرد: خوشبختانه این موضوع در مدت زمان 3 ساعت مدیریت شد اما متاسفانه 90 هکتار از این مراتع دچار خسارت شدند و سالهای سال طول می کشد تا دوباره احیا شود.

وی در پایان به کسانی که به عنوان گردشگر یا ساکنین روستا در مراتع حضور پیدا می کنند، توصیه کرد: مواظبت کافی از مراتع را داشته باشند و از ایجاد آتش خودداری و در صورت این امر نیز اطمینان از خاموش شدن آتش حاصل کنند تا به سایر نقاط سرایت نکند و جلوگیری از اتفاقات ناگوار کنند.

طلائی مقدم تصریح کرد: منابع طبیعی ذخایری برای ما و نسل آینده است و همه باید در حفظ و نگهداری آن کوشا باشند.