ممنوعیت سوگیری به نفع یا علیه نامزد های انتخابات، توسط عوامل اجرایی انتخابات

رئیس ستاد انتخابات استان یزد گفت: عوامل اجرایی انتخابات به هیچ عنوان اجازه اینکه به نفع یا علیه نامزدی موضع داشته باشند را ندارند و ورود به این موضوع ممنوع است.

به گزارش روابط عمومی استانداری یزد، علی اکبر عزیزی رئیس ستاد انتخابات استان یزد گفت: تمامی عوامل اجرایی و اعضای ستادهای انتخابات باید به گونه ای عمل نمایند که انتخابات در چهار مولفه مشارکت، امنیت، رقابت و سلامت به صورت جدی دنبال شود تا شاهد انتخاباتی پرشور و باحضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رأی برای شرکت در انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری باشیم.

وی همچنین با اشاره به اینکه به عوامل اجرایی انتخابات توصیه می شود قانون انتخابات را مطالعه و به آن اگاه باشند، ادامه داد: عوامل اجرایی انتخابات به هیچ عنوان اجازه اینکه به نفع یا علیه نامزدی موضع داشته باشند را ندارند و ورود به این موضوع ممنوع است.

عزیزی افزود: کلیه مدیران و کارمندان دستگاه‌های دولتی و ارگان‌ها و نهاد از هرگونه استفاده احتمالی از امکانات دولتی در ایام انتخابات به نفع نامزد یا جریان خاصی خودداری کنند.

وی بر استفاده حداکثری از توان و پتانسیل رسانه‌ای در سطح استان، آگاهی بخشی به مردم در خصوص اهمیت مشارکت در انتخابات، استفاده از ظرفیت گروه‌های مرجع، سخنرانان، فرهنگیان و مجامع گوناگون و ارتباط تنگاتنگ میان ستاد انتخابات استان و شهرستان‌ها تاکید کرد.
 
رئيس ستاد انتخابات استان یزد در پایان با اشاره به اینکه تمام تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری بصورت باشکوه و باحضور حداکثری مردم در هشتم تیرماه صورت گرفته افزود: اعضای ستاد انتخابات استان باحضور در شهرستان ها و برگزاری نشست های مشترک ستاد انتخابات استان با اعضای ستاد های انتخابات در شهرستان ها موانع و مشکلات ستاد‌ها برای برگزاری هرچه باشکوه انتخابات بررسی و رفع می‌شود.

مطالب مرتبط

شما نقش لازم برای دسترسی به این پرتلت را ندارید
افزودن نظرات