با حضور رئیس جمهور و استاندار یزد صورت گرفت؛

رونمایی از طرح بزرگ بالندگی ۴ هزار حافظ قرآن کریم در استان یزد

با حضور رئیس جمهور و استاندار یزد از طرح بزرگ بالندگی ۴ هزار حافظ قرآن کریم در استان یزد رونمایی شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد و به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی روز جمعه در ادامه برنامه‌های روز دوم سفر دولت مردمی به استان یزد در جمع حافظان و قاریان قرآن کریم استان حضور یافت.
در این مراسم و با حضور رئیس جمهور و استاندار یزد از طرح بزرگ بالندگی ۴ هزار حافظ قرآن کریم به پاس آرمان ۴ هزار شهید استان یزد رونمایی شد.
رئیس جمهور همچنین در جمع حافظان و قاریان قرآن کریم در سخنان کوتاهی با اشاره به اهمیت تعلیم قرآن در کلام خدای متعال، اظهار داشت: به تعبیر قرآن انسان دو خلقتی و ترکیبی از جان و جسم است، اما شأنیت انسان در پرتو ارتباط با آیات وحی و تعلیم قرآن شکل می‌گیرد.
دکتر رئیسی خطاب به جامعه قرآنی استان یزد گفت: حقیقتاً باید به شما تبریک گفت که زندگی‌تان را قرآنی و ظرف وجودتان را با آیات وحی پر کرده‌اید و علاوه بر حفظ قرآن به مفاهیم آیات الهی و بایدها و نبایدهای آن توجه دارید.
رئیس جمهور در ادامه رهبر معظم انقلاب اسلامی را پرچمدار حمایت و ترویج قرآن در کشور عنوان کرد و افزود: نظام اسلامی برای تعلیم و حفظ قرآن جایگاه ویژه‌ای قایل است و از این‌روی دولت توجه و حمایت از جامعه قرآنی را وظیفه خود و عین عدالت می‌داند.
در این مراسم همچنین یک جلد قرآن نفیس به پاس توجه و حمایت دولت از جامعه قرآنی به رئیس جمهور اهدا شد.

مطالب مرتبط

شما نقش لازم برای دسترسی به این پرتلت را ندارید
افزودن نظرات