مدیرکل مدیریت بحران استان یزد:

استخرهای کشاورزی رصد و ایمن سازی شود/ آموزش و مانور اطفا حریق مراتع و جنگل ها برگزار شود

مدیرکل مدیریت بحران استان با اشاره به آغاز فصل گرما و احتمال بروز حوادث غرق شدگی خواستار رصد دقیق استخر های کشاورزی و الزام متولیان آنها به ایمن سازی این استخر ها کرد.

محمدعلی ملک زاده صبح امروز در نشستی که به منظور برنامه ریزی برای آموزش و مانور اطفا حریق مراتع و جنگل‌ها و ایمن سازی استخرهای کشاورزی در سالن مدیریت بحران برگزار شد، با اشاره به وجود بیش از ۵۰۰ استخر پلیمری در سطح استان و احتمال بروز حوادث جانی در استفاده غیر اصولی از این استخرها اظهار داشت: استخر های کشاورزی مکانی غیر ایمن برای شنا به شمار می رود و رویکرد جهاد کشاورزی استان بر ایمن سازی این استخرها است اما باید با همکاری نهاد ها و گروه های مردمی ضمن فرهنگ سازی، رصد مستمری از ایمنی آنها صورت گرفته و اقدامات لازم برای رفع مشکلات صورت گیرد.
وی همچنین با اشاره به روند نزولی حریق در جنگل‌ها و مراتع استان نیز اظهار داشت: اقدامات آموزشی و برگزاری مانورها در سال های گذشته اطفا حریق در جنگل‌ها و مراتع را کاهش داده است و لازم است در کوتاه ترین زمان این آموزش و مانور ها در سطح استان برگزار گردد.
ملک زاده نقش گروه های مردمی را در کاهش حریق و مدیریت آن بسیار حائز اهمیت بر شمرد و بر تجهیز و تمرین این گروه ها تاکید کرد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان نیز در این نشست ضمن تشریح نقاط بحرانی و نیمه بحرانی استان از آمادگی برای برگزاری دوره های آموزشی و مانورها در کوتاه ترین زمان خبرداد.

کمال کريمی برگزاری بیش از 11 مانور در سال گذشته در سطح استان را در کاهش بروز حوادث و مدیریت آتش سوزی ها مثبت ارزیابی کرد و از برنامه ریزی برای برگزاری مانور مشترک بین استانی در زمینه اطفا حریق نیز خبر داد.
تجهیز گروه های مردمی، آموزش و اجرای آتش بر برای کنترل حریق از دیگر مواردی بود که در این نشست مطرح شد.

مطالب مرتبط

هیچ نتیجه‌ای یافت نشد.
افزودن نظرات