طوفان در استان یزد: فوت دو نفر+ 600 میلیارد تومان خسارت بخش کشاورزی

مدير كل مديريت بحران استان یزد با اشاره به آخرين وضعيت جوي استان گفت: وزش شديد طوفان به درختان، مزارع، خودروها و تاسيسات برقي استان خسارت وارد كرده است.
محمود شاکری شمسی افزود: دراثر طوفان شدید که از بعد از ظهر روز یکشنبه هفتم اردیبهشت شروع شد و تا نیمه‌های شب در استان ادامه داشت و سرعت آن در برخی مناطق مانند ابرکوه ۱۲۲ کیلومتر بر ساعت و در دیگر مناطق تا ۶۵ کیلومتر در ساعت گزارش شده است متاسفانه ۲ نفر از راکبین موتورسیکلت در محور بافق - باقرآباد جان خود را از دست دادند.

وی ادامه داد: علاوه بر خسارات جانی، صدمات نسبتا سنگینی به شبکه برق، قطعی موقت برق برخی از شهرها و روستاها ، واژگونی یک دکل برق فشار قوی، کنده شدن تابلوهای تبلیغاتی و نیز شکسته شدن تیرهای برق و تعداد زیادی از درختان، خسارت به تعداد قابل توجهی از خودروهای شهروندان به دلیل شکستگی درختان، خسارت زیادی باغداران به ویژه باغات پسته و زردآلو  وانگور مخصوصاً در شهرستان‌های ابرکوه ، اردکان وخاتم وارد گردید.

مدیرکل مدیریت بحران خاطر نشان کرد: با عنایت به اینکه بیشترین خسارات مربوط به کشاورزی بوده، برآورد اولیه خسارت این طوفان را بالغ بر 600 میلیارد تومان و همچنین تعدادی از گلخانه ها و واحدهای دامی بوده است که از 10 تا 30 درصد خسارت دیده اند.

این مقام مسئول در پایان افزود: جمع‌بندی نهایی این برآوردها و خسارات ناشی از طوفان دیشب، توسط دستگاه های متولی در حال جمع‌آوری و نهایی شدن است که به محض آماده شدن به اطلاع مردم خواهد رسید