جهاد دانشگاهی به تربیت نیروهای جهادی اهتمام داشته باشد

مدیر کل مدیریت بحران استان یزد یکی از رسالتهای مهم جهاددانشگاهی که بیشتر باید مورد توجه قرار گیرد را تربیت نیروهای جهادی ذکر کرد و گفت: قطعاً رویکرد جهادی و مردمی بودن جهاددانشگاهی مورد اهتمام بیشتر دولت سیزدهم قرار خواهد گرفت.

به گزارش روابط عمومی، «احسان بالاکتفی» روز یکشنبه به مناسبت چهل و یکمین سالروز تشکیل جهاددانشگاهی در دیدار با «فاطمه سعادتجو» رئیس سازمان جهاددانشگاهی استان یزد ضمن استماع گزارش دستاوردها و ظرفیتهای این نهاد انقلابی به فلسفه تشکیل جهاد دانشگاهی اشاره و اظهار کرد: یکی از اهداف ایجاد جهاد دانشگاهی تربیت نیروهای جهادی بوده و به نظر می‌رسد علی‌رغم اقدامات موثر آن، گاهاً از این رسالت بنا به دلایلی دور افتاده است که با اهتمام به آن می‌تواند جایگاه بهتری را به این نهاد انقلابی ببخشد.

وی افزود: قطعاً رویکرد جهادی و مردمی بودن جهاددانشگاهی در دولت سیزدهم بیشتر از دوره‌های گذشته مورد توجه قرار خواهد گرفت.

بالاکتفی همچنین با اشاره به تنوع بالای فعالیتهای جهاد دانشگاهی استان یزد، گفت: جهاد دانشگاهی باید به طور تخصصی‌تر در برخی حوزه‌های به ویژه در حوزه فرهنگ‌سازی ورود داشته باشد چرا که در جامعه امروز با ضعف فرهنگی دربسیاری از بخش‌ها مواجه هستیم و جهاد دانشگاهی می‌تواند در کنار رسالتهای اصلی خود به مباحث بحرانی جامعه در بخش فرهنگی اهتمام بیشتری داشته باشد.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری در پایان خواستار تعامل بیشتر جهاد دانشگاهی و مدیریت بحران استان در حوزه‌های مختلف از جمله پژوهشی، فرهنگی و آموزشی شد.