جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان بهاباد برگزار شد

به گزارش روابط عمومی مدیریت بحران، جلسه مدیریت بحران شهرستان بهاباد به ریاست فرماندار و  با حضور مدیر کل مدیریت بحران استان و اعضای شورا شهرستان برگزار شد.

در این جلسه فرماندار بهاباد گزارشی از سیل اخیر ، میزان خسارات وارده به بخشهای مختلف شهرستان و نحوه خدمات رسانی دستگاه دولتی و نهادهای مردمی ارائه نمود.

پس از آن هادی نسب از اقدامات دستگاه های مسئول و تلاشهای مردمی تشکر کرد و در خصوص اقدامات انجام‌شده برای آموزش مردم برای مواقع بحرانی گفت: اگر نگاه به آموزش نگاه صحیحی نباشد و جدی گرفته نشود و افراد آموزش‌های لازم را ندیده باشند ممکن است در زمان بحران تلفات سنگینی بر جای گذاشته شود. بنابراین در بحث آموزش قدم‌های خوبی برداشته‌شده و در این زمینه به‌عنوان استان برتر در کشور شناخته شدیم.

مدیرکل بحران استان افزود: در هر شهرستان فرماندار را به‌عنوان رئیس شورای هماهنگی مدیرت بحران انتخاب کردیم تا در زمان بحران اقدامات هماهنگ‌کننده را انجام داده و پاسخگو باشد بنابراین طی جلسات متعددی که با فرمانداران شهرستان‌ها داشتیم آمادگی نسبی در این زمینه در همه شهرستان‌ها به وجود آمده است.

وی با بیان اینکه همانگونه که از نام شورای هماهنگی مدیریت بحران  مشخص است  ما در این موارد نیاز به یک کار دسته جمعی و گروهی داریم بر تعامل و همکاری مناسب دستگاهها در مواقع بحرانی تاکید نمود و اظهار داشت برای هر کاری باید اطلاعات کامل و تکمیلی وجود داشته باشد و ادارات مرتبط می بایست در جمع آوری اطلاعات و بروز نمودن آنها همکاری و پیش قدم شوند.