اردو میدان تمرین تعاملات اجتماعی

یزد (پانا) - مدیر کل مدیریت بحران استان یزد در بازدید از اردوی پیشتازان استان یزد گفت: اردو میدان تمرین تعاملات اجتماعی است و حضور دانش‌آموزان در این میدان سبب افزایش تعاملات آنها می شود.

"محمود شاکری شمسی" در حاشیه بازدید از اردوی استانی پیشتازان یزد در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار پانا بیان داشت: یکی از دوره های پرخاطره که در اذهان دانش‌آموزان به یاد می ماند اردوهای دانش‌آموزی است و حضور دانش‌آموزان در این اردوها باعث افزایش تعاملات مابین دانش‌آموزان می شود.

"شاکری شمسی" تصریح کرد: اگر مدارس توانمند شوند نه تنها در مواقع بحران، بلکه موضوعات اجتماعی را می‌توانند در جهت اجرای مناسب پیش ببرند.
وی ادامه داد: استان یزد از لحاظ خطرپذیری موقعیت حساسی داشته و ما نیازمندیم که اقدامات قبل از حادثه مانند طرح مدرسه آماده را به اجرا درآورده و توانمندی در پاسخ به حوادث را ارتقاء دهیم.
مدیرکل مدیریت بحران با بیان این که در جهان امروز با وجود تمهیدات و اقدامات لازم پیشگیرانه برای کاهش خسارت بلایای طبیعی همچنان آمار سازمان ملل متحد نشان از تداوم وجود خسارت‌های جبران ناپذیر است، گفت: سهم کشور ما در خسارت مالی و جانی ناشی از بلایای طبیعی و بحران قابل توجه است و باید در کنار اقدامات پیشگیرانه و کاهش خطر پذیری در مرحله پاسخ خود را توانمند کنیم.

وی در ادامه افزود: مهارتهایی که در اردو آموزش داده می شود سبب می شود نحوه تعاملات برعکس کلاسهای درسی که بصورت تئوری است، عملی انجام شود و سبب ورود دانش‌آموزان به عرصه جامعه شود.

"شاکری شمسی" گفت: بحث پیشگیری بعنوان یکی از مسائلی است که در بحران باید آن را در نظر گرفت تا از زیان های بحران ها جلوگیری شود.

مدیر کل مدیریت بحران استان یزد بحث آموزش در پیشگیری را بعنوان یکی از سرفصل هایی دانست که در مدیریت بحران استان در نظر گرفتیم و در این پیشگیری اعتقاد بر این داریم که جامعه متشکل از اقشار،جنسیت و گروه های مختلف بعنوان جامعه هدف قرار بگیرند تا در نهایت نتایج خوبی از آن حاصل شود.

این مسئول خوب درس خواندن، ورزش کردن و تعامل بین افراد را از عواملی دانست که در سرنوشت یک فرد و دانش‌آموز تاثیر گذار است و جامعه به چنین افرادی نیاز دارد.