اجرای مانور اطفاء حریق در مراتع شهرستان بهاباد

به گزارش روابط عمومی مدیریت بحران، محمد رضا یاوری در حاشیه برگزاری مانور لحظه صفر اطفای حریق که در مراتع روستای باب دهوئیه بهاباد عصر روز چهارشنبه 18 تیرماه 99 با حضور کارشناسان مدیریت بحران استانداری، معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری، دبیر ستاد مدیریت بحران شهرستان، بخشدار آسفیچ، جمعی از مسئولین برگزار شد ضمن بیان چند نکته آموزشی در زمینه مهار آتش در طبیعت گفت : این مانور با حضور مسئولان شهرستان وبا مشارکت برخی از دستگاههای اجرایی وامدادی و مردم محلی با هدف ارزیابی توانایی‌های پرسنل و نیرو‌های یگان حفاظت در اطفاء حریق در جنگل‌ها و مراتع، آمادگی پرسنل و چگونگی مدیریت بحران و عکس العمل مقابلە در هنگام حریق، فراهم کردن تجهیزات در حالات اضطراری و رفع نواقص احتمالی توسط جوامع محلی برگزار شد.

معاون مدیریت بحران استان یزد گفت :در این مانور شرکت کنندگان آموزش های لازم را جهت حفاظت وصیانت از مراتع واطفای حریق ومدیریت بحران فراگرفتند.

وی اضافه کرد: شهرستان بهاباد با داشتن مراتع مستعد آتش سوزی لزوم آنرا می طلبد که دستگاههای مرتبط آمادگی لازم را جهت مهار آتش سوزی در زمان وقوع آن را داشته باشند.

عمده عامل آتش سوزی در بهاباد در سال های قبل و اوایل امسال مربوط به بی توجهی وسهل انگاری در روشن کردن آتش در مراتع بوده است.

محمد رضا یاوری با اشاره به نقش مهم مردم محلی در جلوگیری از گسترش آتش سوزی در مراتع، افزود: از روستاییان، بهره برداران، دهیاران و شوراهای عزیز روستاها  و همیاران منابع طبیعی و زیست محیطی درخواست داریم تا نسبت به آتش سوزی در مراتع حساسیت نشان داده و با مشاهده آتش سوزی حتما مراتب را اطلاع رسانی نمایند تا همکاران یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان سریعا به موضوع رسیدگی کنند.