پیام استاندار یزد به مناسبت پنجم دی ماه؛سالروز زلزله اندوهبار بم و «روزملی ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی»

 

دکتر مهران فاطمی؛ استاندار یزد به مناسبت پنجم دی ماه؛ سالروز زلزله اندوهبار بم و «روزملی ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی» پیامی صادر کرد.
 در این پیام آمده است:
 نامگذاری پنجم دی ماه،سالروز زلزله اندوهبار بم به عنوان " روزملی ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی" نشانگر توجه به سه اصل  تقویت زیرساخت ها، بروزرسانی امکانات و فرهنگ سازی مبتنی بر نکات برجسته در زمینه وقایع طبیعی،شناسایی عوامل پیشگیری و کاهش خسارات ناشی از آن است.
 با توجه به وضعیت اقلیمی کشور و همچنین موقعیت و ویژگی های ساختاری استان یزد انجام اقدامات پیشگیرانه،کسب آمادگی و  توانمندسازی عمومی در رویارویی با پدیده های خطر ساز و کاستن از پیامدها و آسیب های آن امری اجتناب ناپذیر است.
ضمن قدردانی از تلاش های صورت گرفته در این عرصه لازم به توجه است پیروی از سیاست‌های کلی پیشگیری و کاهش خطرات ناشی از سوانح طبیعی و حوادث غیرمترقبه ابلاغی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) با جدیت بیشتر در دستور کار همه دستگاه های اجرائی موثر قرار گیرد و با تکیه بر ایمنی، توانمندسازی و تاب آوری؛ استان یزد در عرصه نظارت، آموزش و فرهنگ سازی به عنوان پیشتاز در کشور عمل کند.
 توجه به بهره گیری از پژوهش های مرتبط، شیوه های دانش بنیان، تجربه های موفق ملی و بین المللی، فعال سازی توانمندی ها و ظرفیت های بومی نیز در این عرصه مهم اثرگذار خواهد بود و لازم است سرلوحه بخش های مختلف قرار گیرد تا با همسویی فعالیت ها شاهد ایمنی و آمادگی بیشتر برای رویارویی با وقایع طبیعی و غیرمترقبه احتمالی با تاکید بر پایداری جریان زندگی شهری و روستایی، حفظ سلامت، تامین امنیت جان و اموال مردم در استان یزد باشیم.
صحت و توفیق روز افزون همگان را در پرتو آرمانهاي متعالی امام راحل عظیم الشان(ره) و منویات حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی) از درگاه حضرت دوست مسئلت می نمایم.