عصر سه شنبه جلسه دیدار مدیران کل مدیریت بحران استان‌های سراسر کشور با معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

نجار در نشست مشترک مدیران ستادی و استانی با معاون اول رییس جمهور مطرح کرد: پیش بینی و پیشگیری اساس کار در مدیریت بحران/ ضرورت تجهیز و نوسازی دستگاه های دخیل/ پیگیری تخصیص اعتبارات و نظارت در نحوه هزینه کرد دستگاه ها

به گزارش روابط عمومی ، اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در نشست مشترک مدیران ستادی و استانی با دکتر اسحاق جهانگیری ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده ادارات کل مدیریت بحران در حوادث و بلایای طبیعی طی سال های اخیر گفت: سختی کار نیروهای این سازمان بسیار زیاد است اما با اتکا به تجربیات و از طریق هماهنگی میان دستگاه ها اقدامات خوبی در سال های اخیر صورت گرفته و از وقوع فاجعه انسانی در حوادث جلوگیری شده است.
نجار با اشاره به اینکه اساس کار در مدیریت بحران پیش بینی و پیشگیری است، گفت: در سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در خصوص مدیریت بحران نیز به بحث پیش بینی و پیشگیری تاکید شده است، بخشی از پیش بینی و پیشگیری در اختیار دولت قرار داشته و بخشی در حیطه وظایف مردم است؛ به عنوان مثال درخرید یک باب خانه باید بیش از توجه به نما و زیبایی ظاهری به استحکام و کیفیت خانه توجه کرد.
رییس سازمان مدیریت بحران کشور تاکید کرد: درحال حاضر برای پیش بینی و پیشگیری ازحوادث علم و دانش کافی در کشور وجود دارد لیکن به جدیت این بحث توسط مسئولان درنهادها و دستگاه های ذی ربط و مردم دنبال نمی شود.
نجار با اشاره به اینکه تجهیز و نوسازی دستگاه ها از جمله سازمان هواشناسی، مراکز پیش نشانگرو ژئوفیزیک درمدیریت بحران نیزاز اهمیت بسزایی برخورداراست، گفت: باید با تلفیق علم و نوسازی تجهیزات امدادی از میزان حوادث کاسته شود.
رییس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: در حوادث اخیر همواره دولت تا ازسرگیری زندگی عادی مردم، در کنار آنان بوده و از هیچ کمکی برای جبران خسارات مضایقه نخواهد کرد.
نجار با اشاره به اینکه دانش و تجربیات سال های طولانی در پیشگیری و مقابله با حوادث در قالب سازمان مدیریت بحران کشور، متبلور شده است اظهار داشت: خوشبختانه با تصویب و ابلاغ قانون مدیریت بحران کشور امکان برنامه ریزی، پیشگیری و مدیریت حوادث بیش از پیش مهیا شده است.