شاکری شمسی تاکید کرد: لزوم آمادگی کامل نیروها در زمان بحران

ششمین جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان با موضوع هماهنگی جهت برگزاری مانور مشترک زلزله بین استانهای یزد و کرمان که مقرر است روز 15 مرداد به میزبانی استان کرمان و در شهرستان انار (منطقه بیاض) برگزار شود، با حضور اعضای شورا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی، در ابتدای این جلسه، مدیرکل مدیریت بحران استان گزارشی از روند پیگیری های صورت گرفته و هماهنگی های بین بخشی و داخلی انجام شده جهت برگزاری هرچه بهتر این مانور را در هماهنگی با مسئولین استانی و شهرستانی در این مانور شرح داد.
شاکری شمسی با بیان اینکه حادثه و بلایا خبر نخواهد کرد و  کشور همواره در معرض انواع تهدیدهای ارضی و سمائی قرار دارد، بر لزوم آمادگی کامل نیروها در زمان حوادث تاکید کرد.

وی ضمن تاکید بر بکارگیری توان حداکثری حوزه های دخیل در این مانور ، داشتن برنامه ریزی دقیق و اجرای مانور هدفمند بر اساس چارت تشکیلاتی را خواستار شد .

مدیرکل مدیریت بحران استان در ادامه با قرائت دستورالعمل ها و شرح وظایف هر یک از دستگاهها از اعضای جلسه خواست تا نظرات و پیشنهادات تکمیلی خود را حداکثر تا چهارشنبه 9 مرداد به این اداره کل ارسال نمایند.

شاکری شمسی افزود: امیدوارم که این مانور، فتح بابی جهت همکاری بیشتر با دستگاه های عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران استان باشد و تعامل بیشتر در راستای خدمات رسانی امدادي به مردم عزیزمان صورت پذیرد.
سپس هر یک از مسئولین حوزه های مربوطه نیز اقدامات و برنامه ریزی های صورت گرفته شان در جهت اجرای هر چه بهتر این مانور را تشریح نمودند و در خصوص رفع موانع پیش رو نیز بحث و تبادل نظر بین اعضا صورت پذیرفت.