مدیرکل مدیریت بحران یزد گفت: بیمه حوادث و بلایای طبیعی مکمل مدیریت بحران در زمان حوادث و نجات بخش زندگی شهروندان است.

مدیرکل مدیریت بحران استان یزد: بیمه مکمل مدیریت بحران در زمان حوادث است

به گزارش روابط عمومی اداره کل مدیریت بحران استان، هادی هادی نسب در جلسه ای که به منظور پیگیری انعقاد تفاهم نامه بیمه منازل مسکونی و اماکن تجاری استان بود ، بر ضرورت افزایش و گسترش بیمه منازل مسکونی و اماکن تجاری در برابر مخاطرات طبیعی توسط شرکت های بیمه استان تاکید نمود.

وی گفت: اگر شهروندان با هزینه بسیار اندک، خانه و زندگی خود را در برابر حوادث مختلف بیمه نمایند، در زمان وقوع حادثه می توانند بخشی از خسارت های متحمل شده را جبران نمایند.

هادی هادی نسب با بیان اینکه پیگیر اجباری شدن بیمه حوادث برای منازل مسکونی هستیم گفت: صنعت بیمه باید درمبحث مدیریت بحران پررنگ تر دیده شود.

وی اجباری شدن بیمه حوادث را اتفاق بزرگی دانست و خاطرنشان کرد: این امر درکیفیت ساخت وسازها، افزایش سرعت کار مدیریت بحران و نیز کاهش هزینه های دولت تاثیرگذار است؛ علاوه براین شرکت های بیمه ای را ملزم به پرداخت وجبران خسارات وارده ناشی از حوادث طبیعی می کند و دیگرنیازی نیست تا دولت هزینه ای بابت خسارات وارده بپردازد.

وی مشارکت شهروندان در مقابله با بلایای طبیعی و کاهش آثار آن را مهم ارزیابی کرد و گفت: شهروندان باید با مقاوم سازی منازل خود و کسب آموزش خود را برای مقابله با حوادث طبیعی آماده نمایند.
هادی نسب تاکید کرد: منازل موجود در بافت های فرسوده هر چه سریع تر باید ایمن سازی شود و هر شهروند با شرکت در دوره های آموزشی، نحوه پناهگیری و انجام کمک های اولیه را یاد بگیرد.
وی گفت: مانورهای تخصصی و عمومی ویژه دستگاه ها و اقشار مختلف مردم در استان برگزار می شود تا در زمان وقوع حادثه هماهنگی و آمادگی لازم را داشته باشند.