جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان ابرکوه برگزار شد/گزارش تصویری

به گزارش روابط عمومی، جلسه  ستاد مدیریت بحران شهرستان ابرکوه در حضور مدیرکل مدیریت بحران استان و به ریاست فرماندار ابرکوه و اعضای ستاد در سالن فرمانداری و با رعایت کلیه پروتکلهای بهداشتی برگزار گردید.

بالاکتفی ضمن تشکر از زحمات دستگاه‌های اجرایی شهرستان و گزارشهای ارائه شده بر حضور میدانی مدیران، نظارت بر پروژه های مدیریت بحران و ارائه گزارش مستمر تاکید نمود.

وی به برگزاری مانورهای آموزشی در مناطق مختلف استان اشاره و گفت: این مانورها در راستای محک میزان کارایی و هماهنگی بین بخشی دستگاهها و اینکه تجهیزات و امکانات دستگاهها از کارایی لازم برخوردار باشد برگزار می گردد تا نقاط ضعف پیش از مواجه با بحران واقعی مرتفع گردد.

مدیرکل مدیریت بحران با مهم خواندن بحث بیمه برای از بین بردن یا به حداقل رساندن عوارض ناشی از وقوع خطر ، توجه جدی اعضای ستاد به این موضوع خصوصا بیمه کشاورزی را خواستار شد.                       

بیمه کردن کلیه خانوارهای شهری، روستایی و مراکز تجاری، استفاده از ظرفیت سمن ها و سازمان های مردم نهاد در مباحث مرتبط با مدیریت بحران و تشکیل کمیته ای متشکل از نمایندگان دستگاه های مختلف جهت ترمیم و اصلاح مسیلها، رودخانه ها، سد و بندهای خاکی از موارد دیگری بود که مدیرکل مدیریت بحران استان در ستاد مدیریت بحران شهرستان ابرکوه به آن اشاره کرد.