تقدیر وزیر کشور از استاندار يزد به جهت عملکرد صورت گرفته در حوزه مدیریت بحران

2023 12 31
 دکتر احمد وحیدی وزیر کشور و نائب رئیس شورای عالی مدیریت بحران کشور از دکتر فاطمي استاندار يزد تقدیر کرد.

دیدار کارکنان اداره کل مدیریت بحران استان با معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار

2023 12 22
 کارکنان اداره کل مدیریت بحران استان یزد به مناسبت هفته کاهش اثرات بلایای طبیعی با مهندس ابوالحسینی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار دیدار کردند.
مدیرکل مدیریت بحران استان یزد:

شهرداران خط مقدم مدیریت بحران هستند

2023 12 06
مدیرکل مدیریت بحران استان یزد در کارگاه آموزشی مدیریت سیلاب با اشاره به خدمات و نقش شهرداری ها گفت: شهرداری ها به عنوان متولی خدمات در شهرها و بر اساس قانون خط مقدم مدیریت بحران هستند و باید این نقش را جدی بگیرند.
مدیرکل مدیریت بحران استان یزد:

قانون هوای پاک با جدیت پیگیری شود

2023 11 22
 مدیرکل مدیریت بحران استان در دوره آموزشي تبيين وظايف كارگروه شرايط اضطرار گرد و غبار با بیان اینکه تعطیل کردن مدارس و ادارات معلول شرایط اضطرار آلودگی است و باید به طرف رفع عامل تولید شرایط اضطرار برویم،افزود: باید موضوع معاینه ی فنی خودروها و اجرای دقیق طرح زوج و فرد و بررسی دقیق امکانات و ابزارها برای کاهش آلودگی هوای صنایع مورد توجه جدی قرار گیرد.
مدیرکل مدیریت بحران استان یزد :

شهرداران ظرفیت مردمی سازی در مراحل مدیریت بحران را فعال کنند

2023 11 21
مدیرکل مدیریت بحران استان یزد در جمع جهادگران، بسیجیان، معتمدین محلات، گروه های مردمی و سازمان های مردم نهاد با اشاره به شعار دولت بر مردمی سازی اظهار داشت: یکی از مهمترین ظرفیت ها در مراحل چهارگانه پیش گیری، مقابله و بازسازی و بازتوانی استفاده از ظرفیت عظیم گروه های مردمی است که باید برنامه ریزی لازم در این زمینه صورت گیرد.

واحدهای صنعتی، معدنی و تولیدی استان ارزیابی خطر شوند

2023 11 16
مدیرکل مدیریت بحران استان یزد در نشستی خواستار ارزیابی خطر واحدهای صنعتی، معدنی و تولیدی شد و بر لزوم اقدامات پیشگیرانه جهت ایمنی واحدها تاکید کرد.
مدیرکل مدیریت بحران استان یزد:

آمادگی انبارهای هلال احمر برای پاسخگویی به مخاطرات ضروری است

2023 11 15
مدیرکل مدیریت بحران استان یزد به همراه مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان از انبارهای اضطراری و عملیاتی این جمعیت  بازدید کرد.
در دیدار مدیرکل مدیریت بحران و سرپرست معاونت توسعه مدیریت ومنابع استانداری یزد بررسی شد:

مقدمات برگزاری دوره آموزش مدیریت بحران برای مدیران استانی و شهرستانی

2023 11 11
در دیدار مدیرکل مدیریت بحران استانداری یزد با سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری در خصوص برگزاری دوره آموزش مدیریت بحران برای مدیران استانی و شهرستانی بررسی و تبادل نظر صورت گرفت.

مانور زلزله، فرصتی جهت تمرین فرآیند مدیریت بحران است

2023 11 09
مدیرکل مدیریت بحران استان يزد در جلسه هماهنگی برگزاری بيست و پنجمين مانور زلزله كه با ميزباني مدیر کل آموزش و پرورش و در حضور سایر اعضا و دستگاه های ذی‌ربط برگزار شد با بیان اینکه مانور زلزله، بهانه‌ای جهت تمرین فرآیند مدیریت بحران در مباحث آموزشی است، گفت: دانش‌آموزان، در محیط مدرسه و منزل از جمله گروه‌های جامعه هستند که همواره در معرض خطرات ناشی از زلزله قرار دارند. در این راستا آموزش و مانور‌های مداوم و مستمر برای آمادگی این عزیزان جهت مواجهه با خطرات زلزله بعنوان حلقه گم شده در چرخه مدیریت بحران زلزله، امری ضروری است.
مدیرکل مدیریت بحران استان یزد:

حفظ حریم و بستر رودخانه ها خط قرمز است

2023 10 24
مدیرکل مدیریت بحران استان یزد در نشست بررسی اقدامات ایمنی در حوزه رودخانه کوه کاسه با اشاره به اهمیت اقدامات پیشگیری در بخش مخاطره سیل اظهار داشت: حفظ حریم و بستر رودخانه ها باید جزو خطوط قرمز نهادهای متولی این حوزه باشد و همه دستگاه ها باید در این راستا همکاری نمایند .
مدیرکل مدیریت بحران استان یزد :

3هزار واحد صنعتی، معدنی و کشاورزی ارزیابی خطر می شوند

2023 10 21
مدیرکل مدیریت بحران استان یزد در نشست ایمن سازی واحدهای صنعتی استان یزد از ارزیابی خطر در بیش از سه هزار و سیصد واحد تولیدی، صنعتی، معدنی و کشاوزی با همکاری صاحبان و کارآفرین های این بخش خبر داد.
مدیرکل مدیریت بحران استان یزد:

تیم سازمان مدیریت بحران کشور عملکرد دستگاه های استان را ارزیابی می کنند

2023 10 18
مدیرکل مدیریت بحران یزد در نشست هماهنگی ارزیابی تیم اعزامی سازمان مدیریت بحران کشور از ارزیابی عملکرد دستگاه های استان در حوزه مدیریت بحران توسط مدیران کل و کارشناسان مدیریت بحران استان های کرمان و سیستان و بلوچستان خبر داد.
مدیرکل مدیریت بحران استان یزد:

خسارت دیدگان بخش مسکونی سیل سال گذشته از محل بیمه نیز خسارت دریافت می کنند

2023 10 16
مدیرکل مدیریت بحران استان یزد در دیدار با اعضای صندوق بیمه حوادث طبیعی ساختمان با اشاره به اقدامات استان در جبران خسارت بخش های مختلف از پرداخت مبلغی تحت عنوان خسارت بیمه حوادث طبیعی ساختمان خبر داد.
مدیرکل مدیریت بحران استان:

تیم امداد و نجات کوهستان یزد نمونه است/ اقدام هلال احمر در جستجوی مرحوم دهقانی فراتر از دستورالعمل ها بود

2023 10 16
مدیرکل مدیریت بحران استان یزد در نشست بررسی و ارزیابی امداد رسانی حادثه کوهستان ضمن تسلیت به خانواده مرحوم دهقانی از توانایی و تبحر تیم امداد و نجات کوهستان هلال احمر قدردانی کرد.

✅ به منظور اتخاذ تدابیر پیشگیرانه در برابر سیل های احتمالی؛

2023 10 06
🔹معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد امروز جمعه در سفر به شهرستان بافق به منظور بررسی آخرین وضعیت بندها، خاکریزهای حفاظتی و رودخانه های این شهرستان به همراه فرماندار بافق و جمعی از مدیران مربوطه از روند پروژه های در حال اجرا در این منطقه، بازدید کرد.
استاندار یزد در حاشیه بازدید از عملیات اجرایی بندها و سیل بندهای شهرستان تفت، مطرح کرد؛

تلاش ویژه استان جهت پیشگیری از خسارات سیل در تفت با توجه به ارتفاع این شهرستان نسبت به دیگر مناطق/ لزوم اتمام عملیات اجرایی بندها و سیل بندهای اطراف شهرها و روستاهای استان تا پیش از شروع فصل بارندگی/ پیشرفت قابل قبول پروژه‌های عمرانی در راستای کاهش خسارات سیل احتمالی در استان/ تامین اعتبار پروژه های عمرانی از محل درآمدهای حاصل از برداشت مصالح مازاد در مسیر آبراه‌ها و سیلاب‌ها

2023 10 05
استاندار یزد به منظور بررسی آخرین وضعیت بندها، سیل‌بندها و رودخانه های شهرستان تفت به همراه نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی از روند پروژه های در حال اجرا در این منطقه، بازدید کرد.
استاندار یزد در حاشیه بازدید از برخی سیل‌بندها و بندهای خاکی شهرستان مهریز مطرح کرد؛

اقدامات و تدابیر حداکثری استان جهت تسریع در رفع مشکل سیل‌بندها و بندهای اطراف شهرها و روستاها/ افزایش تاب‌آوری شهرها و روستاها در برابر سیلاب‌های احتمالی، در دستور کار استان/ برنامه‌ریزی استان جهت کاهش حداکثری خسارات احتمالی ناشی از بارندگی‌های فراتر از میانگین سالانه/ ابطال مجوز یکی از معادن استان به دلیل تجاوز به حریم رودخانه‌

2023 10 03
استاندار یزد با اشاره به پیش بینی‌های هواشناسی مبنی بر بارش‌های فراتر از میانگین سالیانه در استان، گفت: بر همین اساس، دستگاه های مربوطه تمامی اقدامات لازم جهت کاهش حداکثری خسارات احتمالی را انجام خواهند داد.

قدردانی مدیرکل مدیریت بحران از رئیس و اعضای ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان بخاطر كسب رتبه عالي توسط مديريت بحران در ارزيابي عملكرد سال 1401

2023 09 30
 به گزارش روابط عمومي ، محمد علي ملك زاده از تلاشها و خدمات رئیس و اعضای ستاد در راستاي پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان تشكر نمود.

پیام تبریک مدیر کل مديريت بحران استان به مناسبت روز آتش نشانی و ایمنی

2023 09 28
مدیر کل مديريت بحران استان يزد در پیامی فرارسیدن هفتم مهرماه ، روز آتش نشانی و ایمنی را به همه آتش نشانان تبریک و تهنیت گفت.

در راستای بهره وري منابع آب و مديريت دانش، دومين جلسه كارگروه خشكسالي برگزار شد

2023 09 19
دومين جلسه كارگروه خشكسالي و مديريت منابع آبي برگزار شد.