در کارگروه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده مطرح شد:

نحوه توزیع یکصد میلیارد ریال تسهیلات برای جبران خسارت حادثه دیدگان سیل استان یزد

به گزارش روابط عمومی مدیریت بحران، دومین جلسه کارگروه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده به ریاست مدیر کل مدیریت بحران استان و با حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی و نمایندگانی از فرمانداری ها برگزار شد و تعداد 124 فقره پرونده کشاورزان و دامداران در حوزه‌های مختلف از شهرستانهای بافق و بهاباد ، تفت، خاتم و مهریز بررسی و با اعطای تسهیلات بلاعوض به مبلغ 3122 میلیون ریال موافقت شد.

محمود شاکری شمسی با اشاره به اهمیت ورود اطلاعات در سامانه سجاد اظهار داشت قریب به دو ماه از فعالسازی این سامانه در سطح کشور می‌گذرد که با تعامل خوب سازمان جهاد کشاورزی و فرمانداری ها پرونده های خسارت ناشی از سیل در این سامانه بارگزاری گردیده است.

وی افزود: استفاده از فناوری های نوین ضمن ارائه گزارش و دقیق از ورود اطلاعات ناقص و بی‌عدالتی جلوگیری می کند که از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی همچنین از کشاورزان خسارت دیده بخش کشاورزی در سیل های اول سال جاری که تاکنون نسبت به ثبت و پیگیری خسارت خود اقدام نکرده‌اند خواست تا با مراجعه به جهاد کشاورزی شهرستان خود نسبت به ثبت درخواست خسارت اقدام نمایند.

در این جلسه رئیس سازمان جهاد کشاورزی گزارشی از نحوه ورود اطلاعات خسارات وارده ناشی از سیل سال جاری در بخش کشاورزی در سامانه سجاد توسط نمایندگان دستگاه های اجرایی مرتبط و فرمانداریها ارائه و پس از آن اعضای جلسه نقطه نظرات و مشکلات اتصال به سامانه را بیان نمودند.