مانور مشترک زلزله / محک آمادگی استانهای همجوار

به گزارش روابط عمومی مدیریت بحران، محمود شاکری شمسی ظهر امروز در شورای مدیریت بحران استان یزد که در سالن حمیدیا استانداری یزد برگزار شد با بیان اینکه جلسه فوق العاده شورای مدیریت بحران استان در خصوص مانور مشترک یزد و کرمان است گفت: برگزاری این مانور برای اولین بار بین دو استان صورت می‌گیرد و امیدواریم تجربه خیلی خوبی نصیب هر دو استان شود.

مدیرکل مدیریت بحران استان یزد افزود: با توجه به اینکه محل برگزاری این مانور در شهرستان انار و در بخش بیاض باشد، یک جلسه مشترک در فرمانداری شهرستان انار برگزار و سناریو توضیح داده و تغییرات ایجاد و از منطقه و روستایی که قرار است مانور در آنجا برگزار شود بازدید انجام گرفت.

وی عنوان کرد: قرار بر این شد که مدیران دستگاه‌های اجرایی در استان با مدیران متناظر خود در استان کرمان ارتباط برقرار کنند و نسبت به فعالیت‌هایشان در این مانور برنامه ریزی داشته باشند تا یک کار دقیق و برنامه ریزی شده را از تمام دستگاه‌ها شاهد باشیم.

شاکری شمسی با تاکید بر اینکه باید این مانور را جدی بگیریم تصریح کرد: برگزاری این مانورها سبب می‌شود که در زمان‌های بروز اتفاقات و حادثه‌های غیرقابل پیش بینی بتوانیم هماهنگی‌های بهتری داشته باشیم و از بروز مشکلات بعدی جلوگیری کنیم.

مدیرکل مدیریت بحران استان یزد با بیان اینکه در این مانور، ظرفیتهایی امدادی و عملیاتی دو استان محک زده میشود گفت: آموزش اقدامات پیشگیرانه بهترین روش مقابله با بحران است.

وی زمان برگزاری این مانور را سه شنبه 15 مردادماه اعلام کرد و افزود: باید به شکلی برنامه ریزی شود که در ساعت‌های اولیه روز دوشنبه 14 مردادماه تجهیزات در این منطقه مستقر شود زیرا در روز برگزاری مانور امکان چنین فعالیت‌هایی وجود ندارد.

شاکری شمسی با بیان اینکه مستند سازی مانور به صورت یکپارچه خواهد بود گفت: هر سازمان نباید به صورت جداگانه اقدام به این کار داشته باشد و قسمت‌هایی که مربوط به هر دستگاهی است را در اختیار همکاران خواهیم گذاشت.