160هزار نفر از شهروندان استان يزد تحت آموزشهای مدیریت بحران قرار گرفته اند.

روابط عمومي مديريت بحران/ 160هزار نفر از شهروندان استان يزد تحت آموزشهای مدیریت بحران قرار گرفته اند. مسئول آموزش و پژوهش اداره کل مدیریت بحران استان يزد با اشاره به اين خبر افزود: اين آموزشها در قالب 400 دوره آموزشي توسط دستگاه هاي اجرايي استان برگزار شده است.

مهران فاطمي در هفتمین نشست رابطین و کارشناسان مدیریت بحران فرمانداریها و دستگاههای اجرایی استان بر پیگیری جدی سند آموزش مدیریت بحران تاکید نمود.

وي ضمن اشاره بر اجرايي شدن 70 درصد از فاز اول سند آموزش و جلوتر بودن از برنامه زمانبندي، این موفقیت را مرهون عنایتهای ویژه استاندار، معاون عمرانی، مدیرکل مدیریت بحران، فرمانداران، مدیران و کارشناسان خدوم فرمانداریها و دستگاههای اجرایی استان دانسته و از تلاشها و پیگیریهای اعضای جلسه تقدیر و تشکر نمود.

نامبرده ادامه داد در بحث آموزشهای مدیریت بحران در وحله اول به دنبال این موضوع هستیم که هر شهروند یزدی مهارتهای لازم را برای حفظ جان خود و خانواده اش در مخاطرات طبیعی گوناگون کسب نماید و جهت گیری آموزشهای دستگاهها باید به این سمت و سو باشد.

وي ضمن تبريك میلاد مسعود حضرت محمد(ص) و امام جعفر صادق(ع) از کارشناسان دستگاهها درخواست نمود که دستورالعمل هفته نکوداشت هفته ایمنی را به دقت مطالعه نموده و پیگیر اجرایی شدن موارد مندرج آن به ویژه موارد مرتبط با تبلیغات و اطلاع رسانی، مانورها و آموزشها باشند.

فاطمي در ادامه مباحث خود برگزاری مانور زلزله در مدارس را کاری ارزشمند و ستودنی دانست و از کلیه مدیران و مجریان این برنامه تقدیر و تشکر نموده، بر لزوم برگزاری اینچنین مانورهایی تاکید نمود. وی همچنین به برگزاری کارگاه شهرستانی غدیر 2 اشاره نمود و خاطر نشان كرد فرمانداریها و ادارات شهرستانی آمادگی لازم را از هم اکنون جهت شرکت در این دوره در خود ایجاد نمایند.

در پایان چندین نفر از رابطین آموزشی ضمن ارائه نقطه نظرات و گزارش عملکردی خود پیشنهاداتی را برای رفع موانع در پیشروی آموزشها و برنامه های مدیریت بحران ارائه نمودند و با نظر جمع حاضر، 4 نفر از کارشناسان برای ارزشیابی گزارش شش ماهه اول آموزشهای مدیریت بحران با همکاری واحد آموزش و پژوهش انتخاب گردیدند.