مدیرکل مدیریت بحران استان یزد: هلال احمر نماد نوع دوستی است


به گزارش روابط عمومی، مدیرکل مدیریت بحران استان یزد به مناسبت گرامیداشت روز جهانی هلال احمر در دفتر مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان حضور یافت و این روز را به امدادگران این جمعیت تبریک گفت.
هادی هادی نسب در این دیدار نقش امدادگران هلال احمر را خطیر بر شمرد و فعالیت این جمعیت را نماد نوع دوستی بشر دانست و ادامه داد: نقش هلال احمر در حوادث و رخداد ها نقش ویژه ای است که قابل تقدیر است.
وی به نقش جمعیت هلال احمر یزد در مدیریت کارگروه امداد و نجات و آموزش همگانی شورای هماهنگی مدیریت بحران استان اشاره کرد و خواستار برگزاری جلسات منظم این کارگروه جهت ارتقاء سطح آمادگی دستگاه های عضو کارگروه در مقابله با حوادث شد .
مدیرکل مدیریت بحران استان همچنین آموزش را رکن اصلی آمادگی در مقابله با بحران ها دانست و از خدمات آموزشی ارائه شده توسط هلال احمر قدردانی کرد
وی افزود: انتظار داریم تا با توجه به رسالت خطیر هلال احمر در زمینه آموزش نیز فعالیت های چشمگیری را شاهد باشیم و در این مسیر آماده همکاری هستیم .
دکتر حرازی رئیس جمعیت هلال احمر استان نیز در این دیدار گفت: اصول هفتگانه جمعیت هلال احمر دارای معانی والا ، ارزشمند و ماندگار است که بر بی طرفی ، بی غرضی ، داوطلبانه و جهان شمولی تاکید دارد.
وی به راه اندازی مرکز بازتوانی هلال احمر اشاره کرد و اظهار داشت : با توجه به نقش بازتوانی هلال احمر استان در نظر دارد مرکز بازتوانی را به منظور ارائه خدمت به مردم شریف استان در یزد راه اندازی نماید و در این مسیر اقدامات ارزشمندی صورت گرفته که در آینده نزدیک شاهد راه اندازی این مرکز خواهیم بود.
در حاشیه این نشست هادی هادی نسب با دریافت لباس رسمی هلال احمر از دکتر حرازی به عضویت این جمعیت درآمد.