مانور زلزله با شعار "مدرسه ایمن،جامعه تاب آور" در مدارس یزد برگزار شد

از ویژگی های هیجدهمین مانور زلزله، ورود ساکنان محله های اطراف این مدرسه بصورت افتخاری برای فراگیری نحوه پناه گیری صحیح در برابر زلزله بود.

به گزارش روابط عمومي مدیریت بحران استان يزد؛ مانور زلزله مدارس با هدف آموزش نحوه پناه گیری صحیح و خروج اضطراری مطمئن به دانش آموزان در مواقع زلزله برگزار گردید.

مدیرکل مدیریت بحران استان یزد در مراسم اجرای این مانور که در مدرسه پسرانه شهید مهدی زاده برگزار شد گفت: با توجه به خطر بالای زلزله در ایران و اهمیت ارتقای آمادگی مردم به ویژه جوانان و نوجوانان برای مواجهه با اثرات زلزله همه ساله مانور سراسری زلزله و ایمنی با همکاری دستگاهای ذیربط در مدارس برگزار می‌شود.

هادی هادی نسب خاطر نشان کرد: از ویژگی های هیجدهمین مانور زلزله، ورود ساکنان محله های اطراف این مدرسه بصورت افتخاری برای فراگیری نحوه پناه گیری صحیح در برابر زلزله بود. امسال نیز این مانور با شعار محوری«مدرسه ایمن-جامعه تاب آور» و با مشارکت ادارات مختلف با هدف آشنایی دانش آموزان با زلزله و خطرات آن و کاهش خسارات ناشی از زلزله بوسیله ارتقاء فرهنگ خودامدادی و دگر امدادی برگزار شد.

این مراسم بطور ویژه و با حضور مسئولان و با مشارکت شهرداری یزد ،آتش نشانی ، حوزه معاونت امداد و نجات وجمعیت هلال احمر شهرستان یزد، اداره کل آموزش و پرورش، سازمان دانش آموزی، مدیریت بحران استانداری و سایر دستگاه های مرتبط در مدرسه شهید مهدی زاده برگزار شد.

این مانور همزمان با مدارس یزد در سایر مدارس شهرستان های مختلف استان نیز برگزار شد و در 18 مدرسه شاخص در سطح شهرستان یزد  نیز مدیران عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران شرکت نموده و ضمن ارائه مباحث ایمنی و پرسش و پاسخ هدایایی را تقدیم دانش آموزان نمودند لازم به ذکر است این مانور در شهرستانها با حضور فرمانداران و مدیران شهرستانی نیز برگزار گردید.