حضور معاون عمرانی استاندار و مدیرکل مدیریت بحران استان در دانشگاه یزد

بازدید از روند رسیدگی دستگاه های امدادی به دانشجویان مسموم شده دانشگاه یزد صورت پذیرفت

به گزارش روابط عمومی مدیریت بحران، معاون عمرانی استاندار و مدیرکل مدیریت بحران استان از روند رسیدگی دستگاه های امدادی به دانشجویان مسموم شده دانشگاه یزد بازدید نمودند.

بدین منظور جلسه ای  جهت هماهنگی و استفاده از ظرفیتهای اورژانس، مرکز بهداشت، هلال احمر، بسیج جامعه پزشکی و مسئولان دانشگاه یزد برگزار شد.

در این جلسه نماینده اورژانس گزارشی از روند اعلام و رسیدگی به دانشجویان مسموم شده ارائه نمود.

برداشت اوليه از علت احتمالي وقوع حادثه مسمويت غذايي تشخيص داده شده است كه مي تواند ناشي از مصرف آب طالبي باشد. طي جشني كه شب گذشته (17 اردیبهشت 96) بمناسبت روز جوان و ميلاد با سعادت حضرت علي اكبر (ع) برگزار گرديده، مقداري ميوه طالبي توسط چرخ مخصوص گوشت آبگيري شده است و به مصرف دانشجويان رسيده است كه با توجه به اينكه باكتري يا ميكروبي كه باعث مسموميت شده در محيط آب ميوه شرايط رشد و تكثير مناسب داشته و در مدت كوتاهي بصورت گسترده در بين دانشجويان شايع گرديده است.

پس از آن دیگر دستگاه های امدادی نظرات خود را بیان و مقرر شد نتايج نمونه برداري هاي صورت گرفته حداكثر تا 72 ساعت آينده مشخص شود.

همچنین مقرر شد در حال حاضر آشپزخانه و محل سرو غذاي دانشگاه توسط عوامل عملياتي مديريت بحران و پدافند قرنطينه و در كنترل باشد.

درحال حاضر وضعيت از حالت زرد به سفيد تغيير و شرايط كاملاً تحت كنترل است.