جلسه شوراي هماهنگي مديريت بحران شهرستان ابركوه برگزار شد


به گزارش روابط عمومي مديريت بحران استان يزد، جلسه شورای مدیریت بحران شهرستان ابركوه به ریاست معاون فرماندار و با حضور اعضای شورای هماهنگی و کارشناسان مدیریت بحران استان در فرمانداري ابرکوه تشکیل شد.
در ابتدای جلسه راههای پیشگیری از شیوع  آفت مگس مدیترانه ای در باغات و ضرورت راه اندازی بی سیم اضطرار در شهرستان مطرح شد.

سپس شرايط ويژه ي استفاده از بيمه حوادث و همچنین راه هاي فراگير كردن اين بيمه و تشويق مردم به استفاده از آن توسط اعضا مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
خشكسالي و چالش هاي استان يزد در مواجه با اين بحران، لزوم جديت در مديريت صحيح مصرف آب و تحليل و بررسي نقاط قوت و ضعف مانور امداد و نجات اخیر در بخش بهمن از دیگر موضوعات بیان شده در جلسه بود.

در نهایت مقرر گرديد با هماهنگي فرمانداری ابرکوه ، مركز پيام  و بي سيم هاي دستگاه های امدادی شهرستان از جمله اورژانس،هلال احمر،آتش نشاني،راهداري و حمل و نقل جاده اي، سپاه، نيروي انتظامي و اتفاقات آب ،برق، گاز و مخابرات به شبكه اضطرار متصل و راه اندازي گردد.

بازدید از سد خاکی کاسه رود و بازدید از تجهیزات  و امکانات آتش نشانی مهردشت از دیگر برنامه های تیم مدیریت بحران استان در ابرکوه بود.