بهره اصلی جشنواره امید در فعال شدن هنرمندان استانی است

در دیدار مدیرکل مدیریت بحران با رئیس حوزه هنری استان یزد مطرح شد:

جلسه معرفی و هماهنگی جشنواره ملی فیلم کوتاه امید یکشنبه 29 مرداد ماه با حضور هادی هادی نسب؛ دبیر جشنواره فیلم کوتاه امید، محمدصادق کوچک زاده؛ رئیس حوزه هنری استان و هیئت اجرایی جشنواره در محل حوزه هنری استان برگزار شد.
مدیرکل مرکز مدیریت بحران استانداری یزد، با ارائه گزارشی از روند جشنواره اظهار کرد: خوشبختانه طرح پیشنهاد این جشنواره با استقبال وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران همراه بود و فعالیت دبیرخانه تا کنون مطلوب پیش رفته است.
هادی نسب با اشاره به عدم وجود جشنواره ای با موضوع مشابه در سطح جهانی، ابراز امیدواری کرد که همزمانی جهانی شدن شهر یزد و بین المللی سازی دومین دوره جشنواره امید، فرصتی ناب برای حرکت فرهنگی عظیمی در سطح استان است و نیازمند حمایت همه جانبه ی همه دستگاه هاست.
وی در ادامه سخنانش خواستار همکاری حوزه هنری در زمینه نمایش فیلم های جشنواره، مهیاسازی فضای تولید فیلم کوتاه برای هنرمندان، برگزاری کارگاه های حاشیه ای جشنواره و برگزاری مستقل نمایشگاه عکس بحران شد و افزود: بهره اصلی جشنواره امید در توانمند سازی و فعال شدن هنرمندان استانی است.
هادی نسب در خصوص برنامه های آتی جشنواره خاطر نشان کرد: پذیرش تمام فیلم هایی که از سال 84، مصادف با زلزله بم در حوزه بحران ساخته شده در دستور کار اولین دوره جشنواره امید قرار گرفته و انشاءالله از دومین دوره جشنواره فیلم های تولیدی یک سال بعد را خواهیم داشت.
محمدصادق کوچک زاده؛ رئیس حوزه هنری استان یزد، در ادامه با تاکید برضرورت مسئله بحران و مدیریت آن برای همه اقشار و اقوام تصریح کرد: تنوع و فراوانی ایده در این حوزه نیازمند جهت دهی افکار در تولید فیلم کوتاه است. 
وی در پایان ضمن اعلام آمادگی برای همکاری همه جانبه در برگزاری جشنواره ملی امید،کارگاهی شدن روند تولید فیلم ها را گام موثری در ارتقای سطح جشنواره برشمرد و افزود: اگر هنرمند بتواند پیامش را خوب به نمایش بگذارد، بر جان مردم می نشیند.