ارج نهادن به مقام والای شهید حمید دانشجو

همزمان با هفته دفاع مقدس؛

همزمان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس، عوامل جشنواره ملی فیلم کوتاه امید به دیدار خانواده شهید حمید دانشجو، عکاس و مسئول و بنیانگذار ثبت وقایع جنگ رفتند و از صبر و استقامت شان تجلیل کردند.

در این دیدار صمیمی که عصر چهارشنبه پنجم مهرماه جاری صورت گرفت، هادی نسب دبیر برگزاری جشنواره ، گلرسان قائم مقام جشنواره، حاجی غلامی دبیر تخصصی، نیک محضر دبیر اجرایی و ملک زاده مسئول هماهنگی جشنواره ملی فیلم کوتاه امید حضور داشتند.

در این دیدار پدر شهید دانشجو به بیان خاطراتی از زندگی فرزند شهیدش، در لحظات اعزام وی به مناطق عملیاتی و همچنین وقایع قبل و بعد شهادت حمید دانشجو پرداخت.

دبیر نخستین جشنواره ملی فیلم کوتاه امید هم در این دیدار، هفته دفاع مقدس را گرامی داشت و بر پاسداشت خون شهدا تاکید کرد.

هادی هادی نسب افزود وظیفه داریم ادامه دهنده راه شهدا باشیم، کسانی که در جبهه های حق علیه باطل در راه استقلال و امنیت کشور از جان خود گذشتند.

در پایان این دیدار، پدر شهید حمید دانشجو، کتاب «معنی عشق و امید » که شامل زندگی نامه فرزند شهیدش است و به قلم خودش نگاشته شده را به جشنواره ملی فیلم کوتاه امید اهدا کرد.

شهید حمید دانشجو پس از طی کردن تحصیلات مقدماتی در یزد،در اردیبهشت 1362به عضویت رسمی سپاه پاسداران انقلاب 

اسلامی در آمد، وی مسئولیت واحد عکاسی، سمعی و بصری سپاه را در یزد به عهده داشت و در مناطق عملیاتی بنیانگذار و مسئول ثبت وقایع تیپ الغدیر،امدادگر و دیده بانی بود.

شهید دانشجو در هجدهم فروردین ماه سال 1365 ، در سن 22سالگی در منطقه جزیره مجنون به درجه رفیع شهادت نائل آمد